fbpx
Close

Peep Pahv pani ülikonna selga ja väsitas Keila poistega marulise publiku ees Halliku ja Dorbeku ära

-Peep Pahv | Foto: Siim Semiskar

-Peep Pahv | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval peeti Keilas Saku II liiga veerandfinaalseeria avamäng kohaliku Keila Korvpallikooli ja Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline’i vahel. Kohalikule kogukonnale suurt huvi pakkunud ja mitusada inimest Keila tervisekeskuse saali toonud põnevusmängu võitis lõpuks Keila 82:78.

Kogenumad külalised alustasid mängu kindlamalt ning olid kogu kohtumise vältel Keila noorest koosseisust justkui sammu võrra ees. Lõpuks hakkasid aga peatreener Peep Pahvi rotatsioonid tööle ning suurema agressiivsuse ja teravamate jalgadega suruti Reinar Halliku KK meestele oma tempo peale.

“Viis-viis, suured kehad noorte poiste vastu, oli nendega raske mängida, aga enam-vähem saime oma asjadega teisel poolajal hakkama. Rääkisime, et (Markus) Laanemetsal ja Reinaril ei tohi lasta vabalt visata, aga poolajapausiks oli ühel neli ja teisel kolm kolmest ikka ära pandud. Seda ei oleks tohtinud juhtuda. Kui viskajad maha saime ja oma rünnakud teravaks ning kiiruse peale, siis nad ei jõudnud enam. Ma arvan, et see oligi võti,” võttis Keila juhendaja Pahv Korvpall24.ee portaali palvel mängu enda vaatenurgast kokku.

Teenekas spordiajakirjanik ning noortetreener tunnistas, et kodusaali kohale tulnud publik lõi noortel mängumeestel alguses vibra sisse: “Mõnel sellisel mehel, kes meil tavaliselt teevad suhteliselt vabalt punkte, oli värinat tunda, aga mängu jooksul läks see enam-vähem üle. Need, kes platsil käisid… oli igasugust jama muidugi ka, aga kokkuvõttes ei saa paha sõna öelda. Mehed ikka mängisid!”

Ka peatreenerile puges play-offide tunne kiirelt sisse. “Näe panin ülikonna selga nagu asi peab käima,” muigas Pahv ja lisas publiku kiituseks: “Rahvast oli ikka väga palju, rohkem kui mõnel meistriliiga mängul.”

Reinar Halliku trikki, kus alles play-offiks kogemustega mehed eesotsas iseendaga appi toodi, Pahv väga pahaks ei pannud, kuigi… : “Iseenesest on äge muidugi. Aga tegi natuke tuska, et meil on kindel plaan esiliigasse tõusta ja nüüd tulevad mingid mehed ja hakkavad siin kollitama. Aga näed, ega päris nii nüüd ka ei ole, et tuled teise liigasse ilma trennita ja hakkad panema. Teise liiga tipu tase on kindlasti viimaste aastatega muutunud sportlikumaks. Ma ei tea, kas tase tõusnud on, aga sportlikumaks on kindlasti muutunud.”

-Margus Pahv | Foto: Siim Semiskar

Keila poolel lõpuks neli kaugviset sopsanud ja osad kolmesed väga valusal momendil visanud Margus Pahv oma tiimi mänguga päris rahule ei jäänud: “Pigem tahtsime ikka suuremat võitu. Aga meie kaitse oli alguses nagu ta oli… lasime neil kolmeseid panna. Me poleks tohtinud lubada Reinaril ja Laanemetsal lammutada, õnneks (Gert) Dorbek väga midagi ei teinud. Aga teisel poolajal olid nad väsinud ja me suutsime kiirrünnakuid joosta.”

Lõpuks 13 punkti ja 6 resultatiivset söötu kirja saanud peatreeneri poeg nõustus samuti sellega, et suur rahvahulk mõjus neile alguses halvavalt: “Seda on meil tihti olnud ja juhtus ka täna. Nii palju rahvast pole muidugi vist kunagi olnud. Õnneks teisel poolajal kadus vibra ära, kõigil tuli emotsioon sisse ja selle pealt panime.”

Reinar Halliku Korvpallikooli poolel koguni 32,5 minutit rassinud Gert Dorbek lõpetas kohtumise 9 punkti ja 4 resultatiivse sööduga. Pärast eelmise hooaja pronksiseerias lõpetatud profikarjääri polnud mees palli kätte võtnud ja see lõi ka platsil välja: “Proovi ise nii, et 8 kuud ei jookse ning siis mine jooksma. Ei ole väga lõbus. Pall ka segas käes. Niisama võib visata sisse küll, kui keegi seda kera käest võtta ei taha. Vastased on tublid poisid, teevad viis korda nädalas trenni ja jaksavad joosta, erinevalt meie satsi kahest mehest.”

“Ma ei tulnud sellise mentaliteediga siia mängima, et pean kõik korvid viskama. Kui vaba koht oli, siis ma proovisin ja ei olnud õnne. Teised mehed meie tiimis tegelikult jõudsid siia play-offi ning ausalt, ma ise oleks tahtnud palju vähem mängida ja olla pingil rohkem nagu rahvamees, aga kuidagi juhtus nii,” sõnas silmnähtavalt väsinud Dorbek.

-Gert Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Ka 18 punktiga omade üheks resultatiivsemaks kerkinud Reinar Hallik peegeldas Dorbekuga sarnaseid mõtteid: “Raske oli mängida, sest pole seda ammu teinud. Vastaste treener oli ka nii hea, et ma ei saanudki suurt millegagi hakkama.” Viimane lause oli Halliku poolt loomulikult lõõp intervjuu hetkel mööda jalutanud Keila peatreeneri Peep Pahvi suunas.

“Me ei ole kõik koos trenni teinud, kui üks esmaspäevane harjutuskord välja jätta. Lõpus tulid lollid vead sisse ja see mängulõpp ongi loterii. Neil kukkus paar rasket viset sisse ja meie panime mööda. Ma arvan, et ei ole midagi hullu. Puhkame välja, peab vist neljapäevase spa-paketi võtma ja kõik kohad ära masseerima ja siis oleme 29. märtsil uuesti valmis,” lisas Hallik endale omase muigega.

Omanimelise korvpallikooli eestvedaja loodab ka Jõhvis näha tribüünidel palju rahvast: “Me loodame, et ka meil tuleb Jõhvis täismaja. See annaks tiimile kõvasti juurde. Täna sai Keila publiku taha ja noored poisid panid sisse.”

Mingit vibra kodupublik Halliku sõnul neile sisse ei tohiks lüüa: “Meil on nii vanad mehed juba ja me eelmisel aastal mängisime ka täispubliku ees. Mulle vastupidi meeldib see emotsioon, millega tõmbab ennast käima. Sellepärast ma tulingi mängima, et igatsesin seda emotsiooni. Paned viske sisse ja tuleb kananahk peale… see on äge!”

Hallik koolitas Keila noori nii kaugvisete kui ka tahakaldel tabatud keskpositsioonivisetega ning kuigi mehel enda sõnul jooksuvormi üldse pole, siis viset on ta timminud vahepeal kõvasti: “Meil on õnneks viskemasin ning see saab nii kõvasti kuuma, et vahepeal viskab errorisse ja ei jõua korve ära lugeda. Vise on hea, probleem on füüsises ning ei jaksa joosta. Peaks vist jooksumasina ostma…?”

-Reinar Hallik | Foto: Siim Semiskar

Kahe võiduni mängitava veerandfinaalseeria teine kohtumine peetakse 29. märtsil Jõhvis ning mõlemad tiimid on vähemalt praegu minemas kohtumisele enesekindlalt.

“Reinar teeb siin videoanalüüsi ja vaatame asjad üle,” hoiatas Gert Dorbek, et Reinar Halliku Korvpallikool teeb tipptasemel ettevalmistuse.

Peep Pahv usub, et keilakatel on kordusmängu eel eelis: “Loomulikult on meil nüüd lihtsam, sest nad peavad kaks korda võitma, meil piisab ühest võidust. See on lihtne matemaatika.”

Margus Pahv lisas: “Kuigi vastased on kindlasti kodus väga tugevad, siis meil on hea tunne sees, kuna läheme mängule hea võiduga.”


Mängu fotogaleriid saab näha Basket.ee lehel SIIT.

scroll to top