VIDEO | Saint Mary’s kaotas avaringis valitsevale meistrile, Tass kordas punktirekordit

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Matthias Tassi ja Saint Mary’s Gaelsi jaoks lõppes USA üliõpilasliiga NCAA finaalturniir avaringis, kui läinud öösel jäädi alla valitsevale meistrile Villanova Wildcatsile 57:61.

Villanova alustas kohtumist paremini, kuid Saint Mary’s suutis oma aeglase mängutempo peale suruda ning juhtis poolajaks 30:28. Teist poolaega alustas Villanova aga 12:3 spurdiga ja hoidis eduseisu lõpuvileni.

Saint Mary’s tabas viskeid väljakult 23/55 ehk 42%, Villanoval olid vastavad numbrid 24/49 ja 49%. Lauavõitluses jäi Saint Mary’s peale 33:29.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Tass viskas 25 minutiga 9 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 1/1, vabavisked 2/2), korrates sellega oma NCAA karjääri punktirekordit. Lisaks võttis ta 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja sooritas ühe vaheltlõike, kuid tegi ka 2 isiklikku viga.

Meeskonnakaaslastest viskasid Tassist rohkem punkte vaid Malik Fitts ja Jordan Ford, kes kogusid mõlemad 13 silma. Villanova resultatiivseim oli kahekordne NCAA meister Phil Booth, kes viskas 20 punkti. Eric Paschall lisas 14 punkti.

Homme oma 20. sünnipäeva tähistav Tass tegi esimesel ülikooliaastal kaasa kõik 34 mängu ning kogus keskmiselt 14,8 minutiga 3,7 punkti ja 3,1 lauapalli. Saint Mary’s lõpetas hooaja 22 võidu ja 12 kaotusega.