EELVAADE | Tartu vajaks võitu, aga vastase vormikõvera ajastus on ideaalne

-Arnas Velicka ja Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub reedel, 22. märtsil üks mäng, kui turniiritabeli teine Riia VEF võtab vastu kuuendal kohal paikneva Tartu Ülikooli võistkonna.

Riia VEF – Tartu Ülikool
22.03.2019, kell 19.30, Riia, Elektrum Olimpiskais Sporta centrs
Ülekanne: Delfi LV

Tartu (13-13) ja VEF (25-2) kohtusid viimati 16. jaanuaril. Avaveerandi võitsid tartlased 21:13 ja ka poolajale siirduti nende 42:33 juhtimisel. Kolmanda veerandajaga võttis favoriit VEF end aga kokku, viskas 29 silma ning viimane neljandik algas Läti klubi 62:58 eduseisust. Kaks minutit hiljem oli Tartu aga kahe punktiga ette pääsenud ning poolteist minutit enne kohtumise lõppu juhtis VEF 74:72. Artis Ate seitsme järjestikuse punkti toel haarasid külalised 81:72 eduseisu ning viimase 29 sekundiga suutis Tartu poolelt vaid kaugviske tabada Arnas Velicka, mis tähendas kodumeeskonna jaoks 75:81 kaotust. Ate arvele jäi kokkuvõttes 20 punkti, Velicka tõi Tartu kasuks 22 silma.

Lisaks VEF-ile on Tartu päev hiljem vastamisi minemas Betsafe Jurmalaga. TalTech (15-12) ja viies koht on veel püütav, aga nii peaksid nemad viimases voorus BC Valga-Valka/Maks&Moorits (7-20) meeskonna paremust tunnistama, kui Tartu peakski kaks võitu järjest saama. Tartu vajaks ühte võitu või leppima pärast VEF-i üllatamist alla 20-punktilise kaotusega Jurmala vastu (hooaja avamäng 79:59 Tartule), et kuuendale kohale põhiturniiri lõpuks jääda. Vastasel juhul muutuks seis lähikonkurentide jaoks äärmiselt pingeliseks.

Nimelt jääksid Tartu, Rapla Avis Utilitas ning Pärnu Sadam või Tallinna Kalev/TLÜ kõik 13 võidu peale, eeldusel, et Rapla suudab 24. märtsil võõrsil Läti Ülikoolist parem olla. Niinimetatud surnud ringi korral, kui 24. märtsil alistaks Kalev/TLÜ Pärnu, jääks Rapla (omavaheliste mängude saldo 2:2) kaheksandaks ja Tartu (3:1) seitsmendaks ning Kalev/TLÜ (1:3) play-offist välja. Kui pärnakad peaksid Kalev/TLÜ-st paremad olema, platseerub Rapla (3:1) seitsmendaks ja Tartu (2:2) kaheksandaks ning Pärnu (1:3) jääks play-offist eemale. Jurmala kaotuse ning Kalev/TLÜ võidu korral oleks Jurmala (3:1) seitsmes ning Kalev/TLÜ (2:2) kaheksas, mis tähendaks, et Rapla (1:3) play-offi ei saaks. Jurmala kaotuse ja Pärnu võidu puhul oleks neil ja Raplal saldoks 2:2 ning sel juhul saaks määravaks üldine korvide vahe.

VEF on vaatamata kõigele esikaheksa teises pooles toimuvale koduses liigas head minekut näidanud, kui ainsad kaks kaotust on saadud BK Ventspilsilt. VTB Ühisliigas ollakse samuti sõiduvees, kui saadi 4. veebruarist alates viis järjestikust võitu. Viimati, 20. märtsil tuli aga võõrsil 83:93 alla vanduda Nižni-Novgorodile. Neli mängu on veel minna ja kõik lootused on alles, et sealgi koht play-offiks välja võidelda.

Mareks Mejeris ja Steve Zack on VEF-i eest visanud keskmiselt 12,2 ning 11,9 punkti. Zack on võtnud ka 7,8 lauapalli ning Mejerisel on neid 5,4. Tartu poolelt on Arnas Velicka visanud 19,2 ja Kregor Hermet 15,6 punkti. Tautvydas Šlezas on kätte saanud 9,4 ning Julius Kazakauskas 8,5 lauapalli.