Keila alistas põnevuslahingus Reinar Halliku, Kadrina Karud purustas Terminal Oili

-Peep Pahv ja Keila Korvpallikool | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas alustati neljapäeval kohamängudega, kus võidukad olid Kadrina Karud,  Keila Korvpallikool ja 9.-16. koha mängudes BC Narva.

Keila Korvpallikool vs Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline 82:78 (18:21, 23:24, 15:13, 26:20).

Suurte nimede poolest tublisti kõneainet pakkunud kohtumine osutus äärmiselt tasavägiseks ja oli kogu ülesköetud ootusi väärt. Rohkem kolmestele toetuv Reinar Halliku sats rebis ennast esimese veerandi järel ette. Hallikul endalgi oli käsi kuum. Meeskondlikumalt mänginud Keila tuli aga tasahilju järele ning otsustaval veerandil pani napi paremuse maksma.

Ühtlaselt tegutsenud Keila parimad olid kaksikduubli teinud Martin Meeksa (12 punkti, 10 lauapalli), Andre Reinart 15, Margus Pahv 13 (kolmesed 4/8), Mart Maide 13 ning Kristen Kasemets 10 silmaga.

Reinar Halliku tiimi vedas Reinar Hallik 18 (kolmesed 4/10), Markus Laanemets 22 ning Andrus Lehismets 12 punktiga. Olümpiavõitja Gerd Kanter piirdus ühe lauapalliga ning endist vormi otsiv Gert Dorbek 9 punkti ning 4 korvisööduga.

Kahe võiduni peetavat seeriat juhib Keila Korvpallikool 1-0.

Kadrina Karud vs Terminal Oil 132:55 (33:19, 26:17, 34:8, 39:11).

Põhiturniiril A-alagrupis võimu näidanud Kadrina Karud vastastele mingit võimalust ei jätnud ja B-alagrupis neljanda koha saanud Terminal Oil kaotas juba esimese veerandi 14 punktiga. Lootuskiirt Karude vastu ei paistnud ka järgnevatel veeranditel ning Gert Kullamäe abita saavutas Kadrina koguni 77-punktilise võidu! Visketabavus oli Karudel suurepärane, kui kaheseid tabati pea 70%, kolmeseid 42% ning vabaviskeid 84%.

Kadrina Karude poolelt tegid skoori pea kõik platsil käinud mehed ja nähti kolme kaksikduublit. Parimana kogus vägeva mängu teinud “Habemeta Harden” Gregory Clay Foster 36 silma, 11 korvisöötu, 6 lauapalli ning 4 vaheltlõiget. Kaksikduubliga särasid ka Allan Ehte, kes viskas 28 punkti ning noppis 10 lauapalli ja Rait Tammet 11 punkti, 10 lauapalliga. Korralikult panustasid ka pea eksimatult tabanud Raimond Tribuntsov 16 ning Lauri Mets 14 punktiga.

Terminal Oli visketabavus kolmesejoone tagant oli 16% ning meeskonda üritasid mängu hoida Jörgen Õigus 17, Raido Raudsepp 15 ja Tanel Zupsman 12 punktiga.

Kahe võiduni peetavat seeriat juhivad Kadrina Karud 1-0.

BC Narva vs BC Kalev II 83:62 (28:16, 14:21, 17:12, 24:13).

Kohtadele 9.-16. käis samuti tuline heitlus, kui Tallinnasse oli külla sõitnud Narva meeskond, kes väga palju võõrustajatele sõnaõigust ei jätnud. Pärast esimest veerandit olid jõuvahekorrad selged. Narvakate parimana kogus kaksikduubli Sergei Senedjak 17 punkti ja 10 lauapalliga. Teda toetasid Dmitri Nazarov 18 ning Vadim Gurjanov 14 silmaga. BC Kalev II poolelt hiilgas 21 punkti ja 5 vaheltlõikega Ken Kuber.