fbpx
Close

LÄHEB PÕNEVAKS | Halliku KK eest jooksevad platsile kaks endist tippu ja olümpiavõitja, Peep Pahv ja Keila otsivad vasturohtu

-Reinar Hallik ja Gert Dorbek 2015. aastal EM-finaalturniiril Riias | Foto: Siim Semiskar

-Reinar Hallik ja Gert Dorbek 2015. aastal EM-finaalturniiril Riias | Foto: Siim Semiskar

Saku II liiga play-off saab neljapäeval Keilas väga meeleoluka alguse, kui veerandfinaalseerias A-alagrupi teise ja B-alagrupi kolmanda ehk Keila Korvpallikooli ja Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline’i vahel jooksevad viimase eest väljakule ka kaks hiljuti karjäärile joone alla tõmmanud endist profikorvpallurit Gert Dorbek (33) ja Reinar Hallik (35) ning kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter (39).

Nimekad kaaslased ära meelitanud Hallik vastas Korvpall24.ee portaali küsimuse peale, miks kaks endist tippu olid nõus tema ideega kaasa tulema konkreetselt: “Nad on spordimehed! Eks neil on vaja üht-teist veel tõestada Peep Pahvile (Keila peatreener ja nimekas spordiajakirjanik – toim.).”

“Alguses jäi küll jutt, et koguneme platsil, kui pääseme (Gert) Kullamäe, Hardeni (Kadrina Karude leegionärile meelevaldselt pandud hüüdnimi – toim.) ja (Andres) Sõbraga mängima. Kuidagi õnnestus meil alagrupis kolmandaks jääda ja Karudega vastamisi minna ei saa. Nüüd on vastas teise liiga paremuselt teine treener,” muigas Hallik ja lisas, et parim treener saab kogu põnevust Kadrinast rahulikult pealt vaadata.

Hallikul on endal üks suur motivatsioonikoht: “Tiit Sokuga mul ei õnnestunud koos mängida, kuid nüüd teen selle ära, et jooksen koos olümpiavõitjaga platsile. Saan kunagi lastelastele rääkida, et olen olümpiavõitjaga koos kossu teinud.”

Keila peatreener Pahv kommenteeris vastaste käike stoilise rahuga: “Mis siin vanu mehi ikka karta, aga eks raskem saab kindlasti olema. Gert Dorbek pole ju aastaga oma oskusi minetanud ja mängib päris hästi, kuigi pole vahepeal midagi teinud. Tema on neile väga suur jõud.”

Nimekas spordiajakirjanik lisas kolmiku teiste liikmete kohta: “Reinar ise mängis meie vastu ka eelmisel hooajal ning usun, et tema tase läheb iga hooajaga ikka pigem allapoole. Kui Kanterist rääkida, siis korvi all mul nii suurt meest vastu panna pole. Võtmeküsimus saabki olema, kuidas ta korvi alt välja saada või teda sinna üldse mitte lasta.”

Kes keilakatest saab ülesande hiljuti veel meistriliigas pallinud Dorbekut kaitses ohjeldada, seda Pahv ei nõustunud veel välja käima, et mitte vastastele taktikalisi nõkse juba varakult ette sööta. “Küll ma kellegi talle peale panen ja mõtleme tema pidurdamiseks nipid välja. Selge, et päris üks-ühele me hakkama ei saa. Kuigi, meie noored mehed lähevad järjest paremasse hoogu hooaja lõpus.”

“Küll me Halliku käigule oma vasturohu leiame ja meil on kindel eesmärk sellest paarist edasi minna,” kinnitas Pahv, et Keila plaanidesse kolmiku liitumine korrektuure teinud ei ole.

Alles eelmise hooaja lõpus raske pronksiseeriaga oma profikarjäärile Raplas joone alla tõmmanud Gert Dorbeku mängutase on Halliku sõnul hetkel küsimärk: “Eks vaatame, kas ta on endiselt sama hea, nagu kunagi.”

Dorbek ise enda võimetesse väga ei usu: “Saab huvitav olema, aga ma arvan, et teises liigas on hetkel kaks meest, kellest ma võiks füüsiliselt paremas vormis olla – üks mängib Kadrina Karudes ja teine on mu enda meeskonnakaaslane, kes kogu seda asja ajab. Aga esmaspäeval läheme Reinariga mäestikulaagrisse ja hakkab kõva treening pihta.”

“Ma tegelikult ei saa isegi täpselt aru, aga kuidagi see asi nii läks. Meil on suured lepingud, kuid ma ei saa avalikustada nende sisu,” naeris Dorbek küsimuse peale, mis vahenditega Hallik temalt üldse selle “jah” sõna kätte sai.

Seeria avamäng peetakse neljapäeval, 21. märtsil kell 20.30 Keilas ning uuesti kohtutakse 29. märtsil Jõhvis. “Loodame, et nii Keilas kui Jõhvis tuleb kohale täismaja publikut!” kutsus Hallik korvpallifänne saali.

scroll to top