Mänguminuteid üliefektiivselt kasutanud Konontšuk kerkis Tšehhis play-offi avamängus omade resultatiivseimaks

-Artur Konontšuk | Young Guns GBA Invitational 2019

Tšehhi korvpalliliigas alustas Eesti noortekoondislaste Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni koduklubiks olev GBA Europe play-offi võiduga, kui veerandfinaalseeria avakohtumises mängiti võõrsil 79:72 (16:21, 14:12, 16:16, 33:23) üle BK Litomerice Slavoj.

18-aastane Konontšuk kasutas kõik talle usaldatud 15,5 mänguminutit maksimaalselt ära, kui tõusis 16 punktiga (kahesed 4/4, kolmesed 2/5, vabavisked 2/3) oma tiimi resultatiivseimaks. Veel sai noormees kirja 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja ühe isikliku vea.

Mark-Andreas Jaakson viibis platsil 14 minutit ning panustas võitu 5 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), ühe lauapalli ja ühe korvisööduga ning kirja läks ka 2 viga.

Sacha Killeya-Jones tõi GBA kasuks 14 punkti ja 9 lauapalli ning Seikou Sisoho Jawara arvele jäi 13 silma. Kaotajate mängu hoidsid üleval 21 punkti ja 8 lauapalli kogunud Jan Karlovsky ning 20 silma visanud Jakub Zbroj.

Tšehhi korvpalliliidu kodulehe andmetel peetakse seeria kolme võiduni ning järgmine kohtumine peaks aset leidma juba pühapäeval, seekord GBA koduplatsil Prahas.