Esiliigas lõppes põhiturniir, viimasena pääses play-offi tiitlikaitsja

-Siim Laur | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti täna viimased põhiturniiri kohtumised. Viimase meeskonnana kindlustas play-off-pääsme valitsev meister Betoonimeister/Tskk/SK Nord. Võidud teenisid ka KK Viimsi/Noto, Tartu Ülikool/Kuremaa SK, KA Tallinna Kalev/TLÜ ja Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid.

Betoonimeister/Tskk/SK Nord – Tamsalu Los Toros/TalTech 68:60 (20:16, 9:18, 15:13, 24:13)

Esiliiga tiitlikaitsja Betoonimeister kindlustas edasipääsu play-offi, kui alistas võitluslikus mängus Tamsalu Los Torose. Avapoolaja 29:34 kaotanud Betoonimeister pääses kolmandal veerandajal küll kahel korral kuue punktiga juhtima, kuid viimasele neljandikule mindi siiski kolmepunktilises kaotusseisus 44:47. Tiit Soku hoolealused otsustasid kohtumise saatuse alles viimase veerandi alguses, kui seisult 44:49 tehti 16:2 spurt. Võitjate ridades kerkis üleplatsimeheks 23 punkti visanud Siim Laur, kes võttis lisaks ka 6 lauapalli. Meeskonna kapten Margus Klementsov toetas teda 12 silma, 7 lauapalli ja 5 korvisööduga. Kaotajate resultatiivseim oli Argo Orumaa, kes kogus 11 punkti ja 8 lauapalli. Arthur Herman Entsik ja Aleksander Oliver Hint lisasid mõlemad 10 punkti.

Tänu võidule kindlustas Betoonimeister/Tskk/SK Nord turniiritabelis viimasena play-offi viivat kaheksandat kohta, olles kogunud 10 võitu ja 12 kaotust. Tamsalu Los Toros/TalTech lõpetas põhiturniiri 13 võidu ja üheksa kaotusega neljandal kohal.

KK Viimsi/Noto – BC Kalev/Cramo I 102:75 (25:24, 31:13, 18:18, 28:20)

Avaveerandi lõpuks ühe punktiga ette pääsenud Viimsi enam tagasi ei vaadanud ja lõpetas põhiturniiri kindla võiduga Kalev/Cramo duubelmeeskonna üle. Võitjate parim oli Mihkel Allorg, kes viskas 26 punkti, võttis 8 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Joosep Indermitte ja Kevin Sünd lisasid mõlemad 15 punkti, Andreas Märtson tegi kaksikduubli 14 punkti ja 11 lauapalliga ning Gregor Rikberg tõi 11 silma. Vaid kuue mehega mänginud Kalev/Cramo resultatiivseim oli 25 punkti visanud Rauno Meerits, Sten Roosaar lisas 18 ja Madis Soodla 16 punkti.

KK Viimsi/Noto sai põhiturniiril 12 võidu ja 10 kaotusega viienda koha. BC Kalev/Cramo I kogus kaheksa võitu ja 14 kaotust ning lõpetas 12 meeskonna hulgas 10. kohaga.

Rapla KK/Kohila – Tartu Ülikool/Kuremaa SK 68:81 (20:19, 19:23, 12:20, 17:19)

Tartu Ülikool alistas tabeli viimaste heitluses Rapla. Kodumeeskond võitis avaveerandi ühe punktiga, kuid jäi poolajavileks 39:42 kaotusseisu. Tartu Ülikool alustas kolmandat veerandaega 11:2 spurdiga ja hoidis edu kindlalt lõpuni. Võitjate resultatiivseim oli Sten Lillemägi, kes kogus 18 punkti, 9 lauapalli ja 2 korvisöötu. Joonas Anton Jürgenstein lisas 13 ja Patrik Saal 12 punkti. Kaotajate parim oli üleplatsimehena 22 punkti visanud Markus Ruubel. Kustas Põldoja arvele jäi 17 punkti ja 8 lauapalli ning Deran Eric Aalde ja Joonas Šein said mõlemad kirja 10 punkti.

Tartu Ülikool/Kuremaa tõusis tänu võidule turniiritabelis Rapla KK/Kohilast mööda eelviimaseks. Tartu Ülikooli saldoks jäi kolm võitu ja 19 kaotust, Raplal kaks võitu ja 20 kaotust.

KA Tallinna Kalev/TLÜ – Tartu Kalev/Estiko 83:54 (24:11, 13:21, 21:10, 25:12)

Tallinna ja Tartu kalevlaste heitlus lõppes pealinlaste kindla võiduga. Sisuliselt terve kohtumise tagaajaja rollis olnud tartlased jõudsid 39 sekundit enne avapoolaja lõppu korraks viigini (32:32), kuid puhkama mindi siiski kahepunktilises kaotusseisus. Teine poolaeg kuulus aga täielikult Tallinna Kalevile. Võitjate parimad punktitoojad olid Martin Jurtom 15, Kiur Akenpärg 14 ja Daniel Beilinson 13 silmaga. Ameeriklasest tagamängija Devonte Brown piirdus sedapuhku 7 punktiga, kuid võttis 16 lauapalli. Kaotajate resultatiivseim oli 14 punkti visanud Taavi Leetus.

Juba varem teise koha kindlustanud KA Tallinna Kalev/TLÜ lõpetas põhiturniiri 18 võidu ja nelja kaotusega. Tartu Kalev/Estiko lõpetas 11 võidu ja 11 kaotusega, mis andis seitsmenda koha.

Paide Viking Window – Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid 78:106 (31:20, 15:33, 19:34, 13:19)

Paide, kes juba Betoonimeister – Tamsalu Los Toros mängu tulemuse järel play-offi pääsu lootused minetanud oli, jäi oma põhiturniiri viimases kohtumises alla Eesti Maaülikoolile. Kodumeeskond juhtis esimese kümne minuti järel veel 11 punktiga, kuid järgmised kolm veerandaega kuulusid külalistele. Eesti Maaülikooli parim skooritegija oli Joosep Russak, kes viskas 28 punkti. Kermo Normann lisas 15, Jaagup Russak 13 ja Egert Kevvai 12 punkti, Gert Kaldmäe ja Ken Karja said mõlemad kirja 10 punkti. Kaotajate parim oli kaksikduubli teinud Karl-Kristjan Vaab, kes tõi 35 punkti ja 11 lauapalli. Sass Karemäe ja Märt Rohlin lisasid kumbki 10 silma.

Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid lõpetas põhiturniiri kolmandana, teenides 14 võitu ja kaheksa kaotust. Paide Viking Window sai üheksa võidu ja 13 kaotusega üheksanda koha.

Lõplikku turniiritabelit vaata SIIT.

I liiga veerandfinaalides lähevad vastamisi RSK Tarvas – Betoonimeister/Tskk/SK Nord, KA Tallinna Kalev/TLÜ – Tartu Kalev/Estiko, Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid – G4S Noorteliiga ja Tamsalu Los Toros/TalTech – KK Viimsi/Noto.