Tartu alistas põnevusmängus Šiauliai ja teenis Balti liigas kolmanda koha

-Tartu Ülikool | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond teenis Balti liiga pronksmedali, kui Šiauliai võistkond alistati 78:70 ning kahe mängu kokkuvõttes oldi kuue punktiga vastasest paremad.

Avamängu kaotas Tartu 86:88 ja vajas seega nüüd vähemalt kolmepunktilist võitu. Tartu tegi võimsa avaveerandi, visates koguni 30 punkti Šiauliai 20 vastu. Poolajale mindi samuti Eesti klubi seitsmepunktilises eduseisus. Kolmandal veerandajal pani kodumeeskond oma kaitse maksma ning viimane neljandik algas 57:57 viigiliselt. Ligi nelja minuti möödudes oli Tartu juhtimas 68:61 ning kuigi Šiauliai suutis 42 sekundit enne lõppu vahe vähendada veel kuuele punktile, ei suudetud siiski enam ohtlikumaks muutuda.

Ilma Tanel Sokuta ja vaid seitsme mehega mänginud Tartu parimana viskas Janar Talts 22 punkti. Steven Cook lisas 16 ja Carl Engström 14 silma. Julius Kazakauskase arvele jäi 8 punkti ning 12 lauapalli. Nicholas Joseph Zeisloft oli vastaste resultatiivseim 17 punktiga.

Balti liiga finaali teine mäng Pasvalyse Pieno žvaigždesi meeskonna ja Jurmala vahel toimub homme. Avakohtumises teenis Pieno žvaigždes 98:80 võidu.