Valga-Valka lõpetas Läti liiga põhiturniiri kindla kaotusega Jurmalale

-Rain Raadik | Foto: Siim Semiskar

Läti korvpalli meistrivõistlustel pidi Valga-Valka Maks&Mooritsa meeskond tunnistama koduväljakul Jurmala kindlat, 94:59 paremust.

Valga alustas kohtumist teravamalt ja esimene veerandaeg võideti 26:18. Peagi oli vahe ka kümme punkti, kuid seejärel tegi Jurmala suure spurdi ja poolajaks jäi kodumeeskond 38:52 kaotusseisu. Järgmise kümne minuti jooksul kasvatasid külalised eduseisu veelgi 11 punkti võrra ning sellega oli kohtumise võitja ka otsustatud.

Võõrustajate poolelt ei teinud kaasa Maris Ziedins ja Robert Peterson, koosseisu oli arvatud kaks lätlastest noormängijat Elvis Šukretis ja Ralfs Freibergs, kes teenisid mõlemad ligi 15 minutit mänguaega. Valga oli suurtes raskustes kaugvisetega, mida tabati vaid 5/33, Jurmala vastas aga 15/29. Lisaks tegi Valga ka 18 pallikaotust.

Meeskonna parimaks kerkis Rain Raadik 16 punktiga. 14 silma lisas Elvijs Miculis ja 10 punkti sai kirja Edgars Lasenbergs. Vastaste poolelt viskas Davis Klegeris 16 silma, Edgars Jeromanovs tõi omadele 14 punkti ja andis ka 7 korvisöötu.

Liigatabelis kindlustas Valga-Valka (6-10) juba eelmises mängus Valmiera/ORDO vastu põhiturniiri viienda koha. Play-offis minnakse vastamisi Ogre võistkonnaga.