Valga-Valka seljatas põnevuslahingus Jekabpilsi ja tõusis play-off kohale

-Rain Raadik | Foto: Siim Semiskar

Valga-Valka Maks&Mooritsa korvpallimeeskond alistas Läti meistrivõistlustel koduväljakul 72:63 BK Jekabpilsi ning tõusis sellega tabelis kuuendale ehk play-offi viivale kohale.

Võõrustajad võitsid avaveerandi 22:11 ning peagi juhiti ka 28:11. Jekabpils suutis poolajaks siiski vahet vähendada ning pausile mindi Valga 37:34 eduseisus. Kolmas veerandaeg kuulus uuesti Valgale 18:10 ja kuigi vastased võitsid viimase neljandiku kahe punktiga, oli kodumeeskond kokkuvõttes üheksa punktiga parem. Valga oli seejuures vaid kahel korral terve kohtumise jooksul kaotusseisus, kui alguses jäädi 0:2 ning 4:5 taha. Ülejäänud mänguaja jooksul ei antud kordagi eduseisu käest.

Võitjate parim oli 19 punkti ja 7 lauapalliga Maris Ziedins. Toms Leimanis lisas 12 ja Kristaps Miglinieks 11 silma. Rain Raadik toetas omasid 10 punkti ja 7 lauapalliga, Egert Halleri arvele jäi 9 punkti. Jekabpilsile tõi Oskars Virsis 12 punkti ja 6 lauapalli.

Tänase võiduga möödus Valga-Valka (4-8) tabelis just Jekabpilsist (7-17) ning paikneb nüüd viimasel play-off kohal. Juba laupäeval on Valgal järgmine Läti liiga mäng, kui võõrsil minnakse vastamisi Betsafe/Liepajaga.