Pärnu lõpetas Balti liiga hooaja võiduga, TLÜ Jurmala vastu ei saanud

-Timo Eichfuss | Foto: Siim Semiskar

Balti liiga veerandfinaalide korduskohtumistes teenis Pärnu Sadam 84:78 võidu Pasvalyse Pieno žvaigždesi üle, kuid esimene mäng kaotati 66:96 ja kokkuvõttes langeti seega konkurentsist. Tallinna Kalev/TLÜ kaotas Jurmalale 68:77 ning kahe mängu kokkuvõttes jäädi Läti meeskonnale alla 17 punktiga.

TLÜ kaotas avamängu 81:89 ja vajas seega üheksapunktilist võitu, et siit paarist edasi minna. Täna kaotati avaveerand aga 15:18 ning poolajaks oli Jurmala juba 45:32 juhtimas. Kolmanda veerandajaga vähendasid külalised vahe küll kümnele punktile, kuid kokkuvõttes 18 punkti tagasi enam mängida ei õnnestunud.

Võitjatele tõi 18 punkti ja 12 lauapalli Ervins Jonats, 15 silma lisas Edgars Jeromanovs. TLÜ parim oli 17 punktiga Bamba Fall. Kayel Locke’i arvele jäi 15 punkti ning Kristo Saage lisas 9 silma.

Pärnu meeskond kaotas enda mängus esimese veerandi samuti kolme punktiga, kuid poolajaks oli seis 39:39 viigis. Enne viimast neljandikku oli Pieno žvaigždes uuesti kolmepunktilise eduseisu kätte saanud, kuid lõppsõna jäi Pärnule, võites viimase veerandaja 25:16.

Timo Eichfuss ja Siim-Markus Post viskasid pärnakate parimatena võrdselt 14 punkti. Saimon Sutt ja Rannar Raap lisasid kumbi 11 silma. Kaotajate resultatiivseimad olid 14 punkti visanud Jahenns-Ley Manigat ja Ignas Fiodorovas.

Ainsa Eesti klubina pääses Balti liiga poolfinaali Tartu Ülikooli meeskond ning seal kohtutakse Jurmalaga. Teise poolfinaalpaari moodustavad kaks Leedu klubi: Šiauliai, kes oli üle BK Ogrest, ja Pieno žvaigždes.