Balti liiga veerandfinaali alustas ainsa Eesti klubina võidukalt Tartu Ülikool

-Rapla Avis Utilitas - Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

-Rapla Avis Utilitas – Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Täna alustati nelja Eesti klubi osalusel Balti liiga veerandfinaale. Ainsana teenis võidu Tartu Ülikooli meeskond, kes oli võõrsil Avis Utilitas Raplast üle 73:67. Pärnu sai Pasvalyse Pieno zvaigzdesilt suure, 66:96 kaotuse ning Tallinna Kalev/TLÜ-l tuli tunnistada Jurmala 89:81 paremust.

Tartu oli poolaja lõppedes 39:32 eduseisus ja enne viimast veerandaega juhiti 61:50. Rapla vastas seejärel aga 15:6 spurdiga ja külalised olid vaid kahe punktiga juhtimas. Kaotusseisu Tartu siiski ei jäänud ning viimaseid minuteid mängiti kindlalt ja teeniti kokkuvõttes kuuepunktiline võit.

Janar Talts oli üleplatsimees 21 punkti ja 10 lauapalliga. Vytenis Cisauskase arvele jäi 15 silma ning Kristjan Kitsing tõi 12 punkti Rapla poolelt viskas 15 punkti Dominique Hawkins. 13 silma lisas Nolan Cressler ning võrdselt 12 punkti tõid Domagoj Bubalo ja Gert Dorbek.

Pärnus toimunud mängus kaotasid võõrustajad esimese poolaja koguni 27:47. Kahe järgmise veerandajaga kasvatas Leedu klubi oma eduseisu veelgi kümne punkti võrra ja kindlustati nii suure tõenäosusega koht poolfinaalis.

Nemanja Miljkovic tõi Pärnule 15 punkti. Mihkel Kirvese arvele jäi 12 ja Rannar Raap sai enda nimele 11 punkti. Võitjate parim oli 19 punkti visanud Osvaldas Olisevicius. Arturs Ausejs lisas 16 ja Tomas Lekunas 13 silma.

TLÜ ja Jurmala vahelises kohtumises jagus põnevust rohkemaks. Esimene veerandaeg lõppes 28:28 viigiga, kuid poolajaks olid vastased seitsme punktiga ette pääsenud. Kaks viimast veerandaega võitis aga kodumeeskond ja kaheksapunktiline kaotus jätab kordusmänguks veel kõik võimalused alles.

Uus täiendus Kayel Locke tõi TLÜ-le 21 punkti. Kristo Saage arvele jäi 17 silma, Bamba Fall viskas 13 punkti ning noppis 8 lauapalli. Jurmalale tõi 20 punkti ja 8 lauapalli Ivars Zvigurs. Edgars Jeromanovs lisas 19 silma.

Eilses esimeses veerandfinaalmängus võitis Šiauliai 78:75 BK Ogret.