fbpx
Close

Rakvere oli lähedal Rapla üllatamisele, kaheksameheline TalTech koduväljakueelist ei saanud

-Roberts Freimanis | Foto: Siim Semiskar

-Roberts Freimanis | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas peeti laupäeval ära põhiturniiri viimased kolm mängu. Rapla Avis Utilitas sai raske võidu kätte Rakvere Tarva üle ning Tartu Ülikool Maks & Moorits seljatas kindlalt Tallinna Kalev/TLÜ. Pärnu Sadama üle võitu vajanud TalTech seda teha ei suutnud ning kuigi Rakvere kaotas samuti samal ajal, on play-off’is Rakverel koduväljakueelis TalTechi vastu.

TalTech – Pärnu Sadam 83:95 (19:29, 19:20, 20:19, 25:27)

Visketabavuses jäi Pärnu 52% – 44% peale ja lauavõitlus võideti 41:27 (ründelaud 13:7). Korvisööte andis Pärnu rohkem 24:17, vaheltlõikeid tegid mõlemad meeskonnad 7. Pallikaotuseid kogunes TalTechil 13, Pärnul 12.

Edon Maxhuni viskas Pärnu parimana 18 punkti ja andis 3 korvisöötu. Lauris Blaus lisas 15 punkti ja 9 lauapalli ning Robert Valge sai kirja 14 punkti ja 4 korvisöötu. Kristjan Kangur järgnes 11 punkti ja 6 korvisööduga ning Märt Rosenthal tõi 10 punkti, hankis 7 lauapalli ja andis 10 korvisöötu.

Ralf Küttis oli TalTechi resultatiivseim 17 punktiga. Sander Viilup järgnes 14 punkti ja 5 lauapalliga ning Eric Schmalz ja Toomas Raadik kogusid võrdselt 12 punkti, kellest viimane sai kätte veel 8 lauapalli. Meeskond tegutses vaid kaheksa mängijaga, põhimeestest jäid eemale Indrek Kajupank ja Erik Keedus.

“Kuna meil läks see Riia värk (Riias toimunud Paf Eesti-Läti korvpalliliiga Final Six turniiril kaotas Pärnu Sadam veerandfinaalis BK Ogrele ning piirdus seal vaid ühe kohtumisega – toim.) nagu läks, siis keskendusime oma mängule rohkem ja peame täiega valmistuma play-off’ideks. Täna panime eesmärgiks võtta maksimumi, mis võtta annab, ja oleme esmaspäevaks valmis (Pärnul seisab esimene play-off mäng ees juba 19. aprillil Tallinna Kalev/TLÜ-d võõrustades). Need mehed, kes TalTechil olid, ei tule ka niisama. Mängitakse ikka viis viie vastu. Meil tuli ikka nagu tavaks saanud mõõnasid sisse. Lõpp hea, kõik hea, võitsime mängu ära. Mihkel Kirves puudus, aga usun, et ta on esmaspäevaks valmis. Natuke vigastas jalga, pole midagi hullu,” rääkis Pärnu Sadama mängumees Märt Rosenthal Inspira vahendusel antud intervjuus.

Millised võiksid olla Kalev/TLÜ trumbid? “Kõige tähtsam on see, et mängiksime seda mängu, mida oleme mänginud põhihooajal. Meil on olnud kaks mulli, mis läinud aia taha (lisaks Final Six turniirile ka detsembris toimunud Paf Superkarikas, kus Pärnu jäi poolfinaalis alla Rakvere Tarvale ja võitis läbi raskuste pronksmedali Kalev/TLÜ vastu). Kui saame sellist mängu mängida ja rahulikult võtta asja, nagu terve põhihooaja jooksul, siis usun, et ei teki probleeme ja saame edasi,” ütles Rosenthal.

Kuidas vältida järgmistes ringides pingesse mitte minemist? “See on huvitav küsimus, ma isegi ei kujuta ette, millest see meil tuleb. Enne mängu ja eelnev päev treeningul ei tundu nagu mingit pinget, aga iga kord, kui mäng algab, on pinge. Peame mängima meeskonnana ja jääma rahulikuks. Kui saame oma mängu käima, siis võtame need mängud ka ära,” lisas Rosenthal lõpetuseks.

Rapla Avis Utilitas – Rakvere Tarvas 83:81 (22:19, 22:11, 16:20, 23:31)

Visketabavuses jäi Rapla 50% – 42% peale. Lauavõitluse võitis Rakvere 45:31 (ründelaud 14:5). Korvisööte andis Rapla rohkem 19:16 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 12:8. Pallikaotuseid kogunes Raplal 15, Rakverel 22.

Roberts Freimanis viskas Rapla parimana 16 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Markus Ruubel lisas 15 punkti ning võrdselt 12 punkti said kirja Marek Ruut ja Al-Wajid Aminu, kellest viimane hankis veel 6 lauapalli. Sven Kaldre järgnes 11 punkti ja 4 korvisööduga ning Saimon Sutt tõi 10 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 4 korvisöötu.

Devin Harris oli Rakvere resultatiivseim 22 punkti, 10 lauapalli ja 6 korvisööduga. Egert Haller järgnes 14 punkti ja 5 lauapalliga ning Sten Saaremäel kogus 12 punkti ja 5 korvisöötu.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Tallinna Kalev/TLÜ 86:61 (24:19, 21:13, 23:17, 18:12)

Visketabavuses jäi Tartu 52% – 36% peale. Lauavõitlus jäi 36:36 (ründelaud 13:9 Kalev/TLÜ-le) viiki. Korvisööte andis Tartu rohkem 21:18 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 7:3. Pallikaotuseid kogunes Tartul 9, Kalev/TLÜ-l 16.

Emmanuel Wembi viskas Tartu parimana 18 punkti ja hankis 4 lauapalli. Hendrik Eelmäe lisas 16 punkti ja sai kätte 4 lauapalli ning Robin Kivi järgnes 15 punkti ja 4 korvisööduga. Sverre Aav ja Oliver Suurorg said kirja võrdselt 10 punkti, kellest esimene võttis 3 lauapalli ja viimane 6 lauapalli ning 4 korvisöötu.

Jeremy McLaughlin tõi Kalev/TLÜ poolelt ainsana kahekohalise punktisumma, kelle nimele jäi 22 punkti ja 8 lauapalli. Parker Van Dyke sai kirja 9 punkti, Mario Paiste 7 punkti ning Ivo Van Tamm 6 punkti ja 9 lauapalli.

Paf Korvpalli Meistriliigas tehakse play-off mängudega algust esmaspäeval, 19. aprillil, kui Pärnu Sadam võõrustab Tallinna Kalev/TLÜ-d.

scroll to top