BC Kalev/Cramo võttis Ühisliigas hooaja teise Euroliiga skalbi!

-Maurice Kemp | Foto: Hendrik Osula/BC Kalev/Cramo

Laupäeval võttis BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigas vastu Moskva oblasti Himki meeskonna. Play-offi koha minetanud Cramo näitas taaskord sisu, alistades Euroliiga klubi 91:84 (22:17, 28:24, 15:26, 26:17).

Kalevlaste ridades jätsid mängu vahele põlve raviv Janari Jõesaar ning Tanel Kurbas. Võrdselt kulgenud avaveerandajal oli kerge initsiatiiv kodumeeskonnal, kui Cramo suurim eduseis oli Martin Dorbeku kaugviske järel 20:14.

Teisel mänguperioodil jõudis Euroliiga klubi mitmel korral punkti kaugusele, ent kalevlastel olid rünnakul vastused olemas. Marcus Keene`i kaugvise kasvatas kodumeeskonna eduseisu 45:36-le, kuid pidi 1.19 enne poolajavilet kolmanda vea järel pingile naasma. Maurice Kempi võimas pealtpanek ning Chavaughn Lewise tabav kolmene viisid Cramo pikemale pausile 9-punktilises paremuses.

Kolmanda veerandaja esimese viie minutiga 17:4 vahespurdi teinud külalised suutsid mängu murrangu tuua, kuid kalevlased ei murdnud ning Rauno Nurgeri vabavisete järel mindi otsustavale kümnele minutile vastu Himki 67:65 eduseisul.

Cramo alustas mänguperioodi 12:0 spurdiga, mille lõppakordiks oli Lewise kaugvise (77:67). Külaliste viimane jõupingutus kandis neid ühe korvi kaugusele (79:82), ent Kempi pealtpanek ja Dorbeku neli järjestikust vabaviset vormistasid Cramole hooaja ühe magusaima võidu.

Efektiivselt tabanud Maurice Kemp tõusis 24 punktiga (visked väljakult 10/13) üleplatsimeheks. Chavaughn Lewis lisas 14 punkti ja 6 korvisöötu. Rauno Nurger viskas 14 minutiga 12 silma (vabavisked 8/9) ning noppis 6 lauapalli. Devin Thomas ning kaugvisetega hädas olnud (1/9) Marcus Keene tõid kumbki 11 punkti. Eksimatult visanud Martin Dorbek tõi 9 silma.

Himki parimateks tõusid Sergei Karasjov 18 ning Jevgeni Voronov 15 punktiga. Vjatšeslav Zaitsev lisas 12 punkti, 6 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget.

Kalev Cramo püsib 7 võidu ja 15 kaotusega 10. kohal, järgmises kohtumises võetakse kodus 21. aprillil vastu Nižni-Novgorod.