Ründelauas domineerinud Pärnu oli Kalev/TLÜ-ga esimeses veerandfinaalmängus suurtes raskustes

-Robert Valge ja Pärnu Sadam korvpallimeeskond | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas toimus esmaspäeval esimene veerandfinaalmäng, milles Pärnu Sadam võõrustas Tallinna Kalev/TLÜ-d. Põhiturniiri paremuselt teine Pärnu kaotas põhiturniiri viimase ehk seitsmenda koha meeskonnale Kalev/TLÜ-le avaveerandi kolme punktiga ja ka poolajaks oldi minimaalses kaotusseisus. Kalev/TLÜ hoidis kolmandal veerandajal samuti initsiatiivi ning Pärnule jäi viimane veerandaeg, et kohustuslik võit kätte saada. Alustuseks tehti 8:2 spurt ning 3.55 enne lõppu olid võõrustajad juba 80:69 ees. Kalev/TLÜ püsis siiski mängus ja suudeti vahe veel kuuele punktile vähendada, aga lõpetuseks tegid pärnakad veel 8:2 ning teenisid kokkuvõttes raske 88:76 võidu.

Pärnu Sadam – Tallinna Kalev/TLÜ 88:76 (18:21, 24:22, 17:19, 29:14)

Visketabavuses jäi Kalev/TLÜ 42% – 40% peale. Lauavõitluse võitis Pärnu 57:36 (ründelaud 25:12). Korvisööte andis Pärnu rohkem 19:15, vaheltlõikeid tegi enim Kalev/TLÜ 7:6. Pallikaotuseid kogunes Pärnul 11, Kalev/TLÜ-l 10.

Linards Jaunzems ja Robert Valge viskasid Pärnu parimatena võrdselt 15 punkti, kellest esimene võttis 8 lauapalli ja viimane 3 lauapalli. Edon Maxhuni lisas 13 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Mihkel Kirves tegi kaksikduubli 12 punkti ja 11 lauapalliga. Kristjan Kangur tegi samuti kaksikduubli 11 punkti ja 11 lauapalliga ning andis veel 5 korvisöötu. Hugo Toom kogus 10 punkti ja 5 lauapalli.

Mario Paiste ja Antonio Williams tõid Kalev/TLÜ kasuks võrdselt 21 punkti, kellest viimane võttis veel 5 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Parker Van Dyke järgnes 13 punkti ja 3 vaheltlõikega ning Jeremy McLaughlin sai kirja 7 punkti ja 10 lauapalli.

“Ei tulnud üldse kergelt see võit. Oli karta, et Kalev/TLÜ pole nii kehv tiim. Kui vaadata ka põhihooaja mänge, siis me pole nende vastu hästi mänginud. Peame ise kindlamad olema. Mingil hetkel tahame liiga palju ja siis tulevad lollused, aga oleme noor tiim. Saime võidu kätte ja nüüd on lihtsam edasi minna.  Lõpus saime kaitse pidama. Jube kergelt tuli neil korve ja said kolmeseid panna. Üritasime nende liidreid (Antonio Williams ja Karl-Johan Lips) kõvasti pressida ja teadsime, et neil väga vahetusi pole. See polnud kaugeltki meie parim mäng, saame nii rünnakul kui kaitses juurde panna,” rääkis Robert Valge Inspira vahendusel antud intervjuus.

Kalev/TLÜ ja Pärnu on teises play-off mängus vastamisi neljapäeval, 22. aprillil. Teisipäeval, 20. aprillil peetakse ära kaks play-off mängu, kui vastamisi lähevad Rakvere Tarvas – TalTech ja Rapla Avis Utilitas – Tartu Ülikool Maks & Moorits.