Liiga uustulnuka lõpusekundi kolmene katkestas Kotsari koduklubi pika võiduseeria

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/HMB-Media/Scanpix

Saksamaa kõrgliigas katkes Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towersi üheksamänguline võiduseeria, kui võõrsil jäädi 97:98 alla Chemnitzi Ninersile.

Esimese kümne minuti järel juhtis Hamburg veel 29:20, ent teine veerand kuulus juba kindlalt Chemnitzile. Poolajavileks olid külaliste kaotusnumbrid 45:48 ja kolmanda veerandi lõpuks 66:79. Viimasel veerandil algas Hamburgi tagasitulek ning 10 sekundit enne lõppu pääseti Maximilian DiLeo kolmese järel juhtima 97:95. Viimane sõna jäi aga võõrustajatele. Chemnitzile tõi võidu Marcus Thornton, kes tabas koos lõpusireeniga otsustava kaugviske.

Kotsar alustas kohtumist algviisikus ning viibis lõpuks väljakul 28 minutit. Selle aja jooksul kogunes eestlase arvele 10 punkti (kahesed 5/7), meeskonna parimana seitse lauapalli, kaks resultatiivset söötu, kaks vaheltlõiget, kaks pallikaotust ning neli isiklikku viga.

Hamburgi parim oli 23 punkti visanud Kameron Taylor. Selleks hooajaks Saksamaa kõrgliigasse tõusnud Chemnitzi resultatiivseim oli võiduviske autor Thornton samuti 23 punktiga.

Hamburgi meeskonnal on nüüd kirjas 19 võitu ja 10 kaotust. Liigatabelis ollakse endiselt 38 punktiga kuuendal kohal. 18 kaotuse kõrvale hooaja 11. võidu saanud Chemnitz on 22 punktiga 12. tabelireal.

Hooaja esimeses omavahelises kohtumises jäi Hamburg Chemnitzile alla 75:95.