Omade resultatiivseim Greeta Üprus aitas Wolvesi väärt võiduni

-Greeta Üprus | Foto: Siim Semiskar

Suurbritannia naiste korvpalli meistriliigas tegi pühapäeval eestlanna Greeta Üprus ilusa esituse ja aitas oma koduklubil Oaklands Wolvesil 81:71 (16:20, 28:19, 20:17, 17:15) alistada neist tabelis eespool paikneva Manchester Met Mysticsi.

26-aastane eestlanna alustas Wolvesi eest esiviisikus ja mängis veidi üle 30 minuti, kogudes selle ajaga oma naiskonna resultatiivseimana 16 punkti (kolmesed 4/9, vabavisked 4/6), 7 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Võitjate poolel lisas Merissa Quick 14 punkti ning Amari Carter ja Lauren Milligan lisasid kumbki 13 silma, viimane haaras ka koguni 14 lauapalli. Kaotajate edukaim oli Georgia Jones 27 punkti ja 10 lauapalliga.

Üprus on korra aprillis ka statistiliselt veel parema esituse teinud, kui 11. aprillil Newcastle Eaglesi vastu kogunes eestlanna kontole 18 punkti, 9 lauapalli ja üks resultatiivne sööt. Wolves kaotas tolle kohtumise napilt 89:91.

Üpruse keskmised numbrid tema jaoks esimesel välishooajal on seni olnud 16 kohtumisega 25 minutit, 12,8 punkti, 5,6 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete protsent on olnud eestlannal 36,4% ja kolmestel nii kõrge kui 41,3% ja vabavisetel 89,5%.

Oaklands Wolves on liigatabelis 5 võidu ja 11 kaotusega 8. kohal, Manchester Met Mystics (8-10) on neist kaks rida kõrgemal.