Tartu oli veenvalt üle Valga-Valkast, Rapla võitis TLÜ-d vaid ühe punktiga

-Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliigas teenisid võidulisa tabeli teine Tartu Ülikool ja kolmas Avis Utilitas Rapla, kes olid paremad vastavalt Valga-Valka Maks&Mooritsast 96:76 ja Tallinna Kalev/TLÜ-st 65:64.

Tartu läks Valgas toimunud kohtumises oma rada juba esimesest veerandajast alates, mis võideti 21:11. Kodumeeskond kaotas poolaja 13 punktiga, kuid kolmanda veerandaja viimastel minutitel oli seis 43:51 Valga poolt vaadatuna. Seejärel tegi Tartu 16:4 spurdi ja viimasel neljandikul kodumeeskonda lähemale kui 13 punktini enam ei lastud.

Võitjate parim oli 20 punkti toonud Vytenis Cizauskas. 18 silma lisas Carl Engström ja 14 punkti jäi Kristjan Kitsingu arvele. Egert Haller viskas Valga eest 15 punkti. Võrdselt 13 silma tõid Rain Raadik ja Toms Leimanis.

Pingelisem lahing toimus Raplas, kus esimene poolaeg lõppes 32:32. Kolmanda veerandaja võitis Rapla koguni 22:10, kuid kohtumise lõpuhetkedel oli hoopis TLÜ peal 64:63. Viimasel sekundil tabas Rapla poolelt aga Nolan Cressler kahepunktiviske ning jättis võidu kodumeeskonnale.

Cressler oligi Rapla resultatiivseim mängija 19 punkti ja 9 lauapalliga. 13 silma ja 9 lauapalli tõi Domagoj Bubalo ja 11 punkti lisas Gert Dorbek. TLÜ eest tegi kaksikduubli Bamba Fall 19 punkti ning 10 lauapalliga. Kayel Locke arvele jäi 16 punki ja 9 lauapalli.

Turniiritabelis on Tartu Ülikool (14-6) teisel kohal, Valga-Valka (10-10) jätkab neljandana. Rapla (11-8) hoiab kolmandat kohta ning TLÜ (8-10) paikneb viiendal tabelireal.