Visketabavusega hädas olnud Valga-Valka jaoks jäi Ogre alistamatuks

-Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Siim Semiskar

Läti korvpalli meistriliiga veerandfinaalis pidi BC Valga-Valka Maks&Moorits vastu võtma kindla, 51:85 kaotuse BK Ogrelt ning sellega sammusid viimased 3:0 seeria paremusega edasi poolfinaali. Eesti meistrivõistluste veerandfinaalis alistus Valga 1:3 seeriaga Pärnu Sadamale.

Valga jäi kohtumise alguses surve alla ja viie minuti möödudes oli Ogre juba 12:3 peal. Seejärel tabas aga kolm järjestikust kaugviset Ernestas Bružas ning veerandaeg lõppes kodumeeskonna 22:17 paremusega. Järgmisel kümnel minutil olid külalised suurtes raskustes ja suudeti vaid üheksa punkti visata vastaste 20 vastu.

Teisel poolajal ei õnnestunud Valgal mängu tagasi tulla ja kolmas veerandaeg kaotati 13:17, viimase neljandikuga paisus vahe koguni 34 punktile. Väljakult tabas piirilinna meeskond viskeid kõigest 16/63.

Rain Raadik oli Valga hooaja viimases mängus omade parim 10 punkti ja 6 lauapalliga. Ernestas Bružase arvele jäi 9 silma ja Toms Leimanis tõi 8 punkti. Võitjate eest viskas Janis Poznaks 16 punkti. Guntis Sipolinš tegi kaksikduubli 15 punkti ja 11 lauapalliga.