VIDEO | Valga-Valka pidi põnevuslahingus tunnistama Ogre paremust

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Läti korvpalli meistriliiga veerandfinaalis võitis BK Ogre 93:81 koduväljakul mänginud BC Valga-Valka Maks&Mooritsat ning asus seeriat 2:0 juhtima.

Külalised alustasid kohtumist paremini, võites avaveerandi 26:19 ning poolajaks oli nende eduseisu 52:39. Edgars Lasenbergi vigastuse tõttu pidi Valga kolmandal veerandajal ilma temata hakkama saama, kuid sellest hoolimata saadi end aga korralikult käima, kui tehti 16:3 spurt ning viimase neljandiku alguses pääseti ka 66:65 juhtima. Ogre suutis siiski 18:2 spurdiga vastata ning läbi raskuste mängu ikkagi enda kasuks kallutada.

Egert Haller tõusis Valga-Valka resultatiivseimaks 16 punktiga (kolmesed 4/5). Maris Ziedins lisas 14 silma ja 11 lauapalli ning võrdselt 10 punkti tõid Toms Leimanis ja Rain Raadik. Ogre parim oli Marcis Vitols 19 punktiga, Kristaps Dargais lisas 14 silma ja 8 lauapalli.

Ogrel on sellega võimalus poolfinaalikoht kindlustada 2. mail, kui meeskonnad lähevad uuesti vastamisi.