fbpx
Close

Naiste liiga pronksi võitis Millingu viskekontserdi ära kannatanud G4S Noorteliiga

-G4S Noorteliiga | Foto: Siim Semiskar

-G4S Noorteliiga | Foto: Siim Semiskar

Olybet naiste korvpalli meistriliiga tänavuse hooaja pronksmedalid sai kaela G4S Noorteliiga, kes oli kolmanda koha matšis üle Rapla Payless naiskonnast 68:58.

Neljast veerandajast koguni kolm ühe punktiga võitnud Rapla jaoks sai saatuslikuks teine veerand, mis kaotati 8:21 ning sellest august enam teisel poolajal välja tulla ei suudetudki.

G4S Noorteliiga resultatiivseim oli 16 punkti visanud Johanna Eliise Teder, Janne Pulk tõi 13 silma ning Helena Stina Svilberg 11 punkti. Lauas valitses Annabel Aer, kes kogus kolme punkti kõrvale 16 lauapalli.

Rapla naiskonna mäng jäi suuresti taas Kaia Millingu peale, kes viskas 28 punkti, hankis 7 lauapalli, jagas 4 korvisöötu, tegi 2 vaheltlõiget ja pani ka 2 kulpi. Kerli Haas kogus 12 silma ja 7 lauapalli.

Võitjanaiskonna peatreeneri Marko Parkoneni arvates iseloomustas pronksikohtumine kogu nende tänavust hooaega: “Võit on võit, aga väga suurte tõusude ja mõõnadega kulges see mäng ja selliselt on kogu aasta läinud.”

“Kohati jookseb meil juhe nii kokku, et ei suuda üldse väljakul keskenduda enam. Meil on puudu üks selline liidermängija, kes võtaks naiskonna rasketel hetkedel kokku ja sunniks keskenduma,” lisas Parkonen Korvpall24.ee portaalile.

Tema sõnul lootis ta enne poolfinaali, et Tartu naiskonnale saadakse paremini vastu ning võimalik on ka finaalis mängida, kuid nii siiski ei läinud: “Poolfinaal jäi närvide taha, pabin oli lihtsalt liiga suur sees.”

Rapla naiskonna peatreener Tiiu Kosk pidi tõdema, et lõpuks sai ikka saatuslikuks vastaste parem füüsiline valmisolek: “Eks see treenituse vahe on, me oleme siiski harrastajad. Kuigi ma ei tahaks seda sama asja pidevalt välja tuua, siis just väsimuse pealt hakkasime visetel eksima.”

“Enne mängu panime ülesandeks kaitsesse tagasi jõudmise ja selle, et ei lase vastastel lihtsaid kiirrünnakuid teha. Me karikamängus nendega juba kohtusime, kuid seal olid nad meie jaoks täitsa teiselt planeedilt. Täna olime tempoks paremini valmis, kuna saime poolfinaalis Tallinna Ülikoolilt korraliku koolituse,” selgitas Kosk.

scroll to top