Valga-Valka jäi koduväljakul kindlalt Ogrele alla

-Edgars Lasenbergs | Foto: Siim Semiskar

Valga-Valka Maks&Mooritsa korvpallimeeskond pidi Läti meistrivõistlustel koduväljakul tunnistama BK Ogre 78:63 paremust.

Külalised haarasid juba esimesest minutist alates initsiatiivi, kuid poolaja lõppu mängis Valga isukamalt ja pausile mindi 38:50 kaotusseisult. Kolmanda veerandaja võitis Ogre koguni 18:7 ja viimasele neljandikule mindi vastu juba 23-punktilises eduseisus. Neljanda veerandaja võitis Valga 18:10 ning vähendas sellega kaotusseisu 15 punktile.

Edgars Lasenbergs kerkis üleplatsimeheks 19 punktiga. Egert Haller lisas 8 silma ja Sander Saare ning Ernestas Bružas kumbki 7 punkti. Võitjate parim oli Guntis Sipolinš 13 punktiga. 12 silma tõid Janis Antrops ja Marcis Vitols.

Turniiritabelis on Ogre (16-8) teeninud põhiturniiril 4. koha ning neil pole võimalik tõusta enam Jurmalast mööda kolmandaks või langeda viiendaks. Valga (5-9) peab play-off koha kindlustamiseks kahest viimasest mängust (Valmiera ja Jurmala) vähemalt ühe võitma, sest teoreetiline võimalus on olemas, et nii Jekabpils kui ka Liepaja saavad Valgast mööduda.