Mark-Andreas Jaakson ja GBA alustasid veerandfinaali 20-punktilise võiduga

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Tšehhi U19 liigas alustasid Mark-Andreas Jaakson ja GBA (Get Better Academy) korvpalliakadeemia veerandfinaali võiduga, kui Piseki Sokol alistati 87:67.

Avaveerand kuulus külalistele 32:24, kuid kahe järgmise veerandajaga suutis GB seisu 61:61 peale viigistada. Viimane neljandik kuulus täielikult võõrustajatele, mis võideti koguni 26:6.

Mark-Andreas Jaakson viibis platsil ligi 22,5 minutit, mille jooksul viskas 11 punkti (vabavisked 5/5, kahesed 1/3, kolmesed 1/2). Lisaks võttis ta 3 lauapalli, andis 2 korvisöötu ja tegi ühe viskeblokeeringu, kuid kaotas kolmel korral palli ja tegi samuti 3 isiklikku viga. Teinegi eestlane, Andre Loigu, oli samuti protokolli üles antud, kuid ühtegi mänguminutit ta ei teeninud.

David Javorsky oli GBA parim 26 punkti ja 13 lauapalliga. Võistkonna kapten Maroš Zeliznak tegi samuti vägeva esituse, kes viskas küll 9 punkti, aga kogus lausa 18 lauapalli, millest 12 ründelauast. Kaotajate resultatiivseimana tõi 12 silma Mikolaš Houser.

Järgmine mäng toimub juba homme. Seeria kolmas kohtumine peetakse 21. aprillil, vajadusel neljas ja viies mäng toimub 22. ja 25. aprillil.