Rapla sai Kalev/TLÜ üle raske võidu ja viis veerandfinaalseeria Tallinna tagasi

-Dominique Hawkins | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga veerandfinaalis teenis Rapla Avis Utilitas raske, 73:71 võidu Tallinna Kalev/TLÜ üle. Viimased olid kolme võiduni peetavat seeriat 2:0 juhtimas, kuid seekord poolfinalisti veel ei selgunud.

Rapla võitis avaveerandi 19:14, aga poolajaks suutis Kalev/TLÜ vahe ühele punktile vähendada, kusjuures 2.20 enne pausile minekut oldi veel seitsmepunktilises eduseisus. Kolmas veerandaeg kuulus Raplale ja otsustavale neljandikule mindi vastu võõrustajate napis, 53:60 juhtimisel.

1.27 enne lõppu viis Dominique Hawkins kodumeeskonna 69:68 ette. Kalev/TLÜ poolelt pääses raskele lähiviskele Kayel Locke, aga see ei tabanud. Hawkinsi vastu tehti seejärel viga ning ameeriklane viis omad vabavisetest 71:68 juhtima. Vastased püüdsid veel mängu päästa, kuid kokkuvõttes võeti siiski kahepunktiline kaotus vastu.

Dominique Hawkins oli Rapla poolelt üleplatsimees, visates 25 punkti. Sven Kaldre lisas 12 ja Indrek Kajupank 11 silma. Kalev/TLÜ parim oli Reimo Tamm 19 punktiga. Bamba Falli arvele jäi 11 punkti ja 10 lauapalli ning Martin Jurtom tõi 10 silma.

Meeskonnad kohtuvad uuesti 27. aprillil.