Pärnu purustas kodusaalis Rapla meeskonna, Tartu võttis Robert Valge eestvedamisel lisaajal raske võidu

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga laupäevastes mängudes teenis Pärnu Sadam suure võidu Rapla Avis Utilitase üle. Tartu Ülikool oli samal ajal võõrsil Jurmalast napilt parem.

Pärnu Sadam – Rapla Avis Utilitas 87:64 (20:4, 23:23, 27:17, 17:20)

Rapla meeskonna poolelt tõi Paulius Žalys küll mängu esimese korvi, aga edasi tegi Pärnu 20:2 spurdi ja võitis nii avaveerandi 16 punktiga. Ligi kaks minutit hiljem suurendas Marko Stojadinovic pärnakate eduseisu 20 punkti peale, aga Indrek Kajupanga ja Gregor Ilvese abiga suutis Rapla teise veerandaja keskpaigaks vahe vähendada 16:32 peale. Kuigi Montae Glenn aitas pärast tabatud vabaviset Rapla korra ka 12 punkti kaugusele, dikteeris kodumeeskond siiski kohtumist ning Lauris Blausi ja Jeremiah Daniel Paige’i abiga mindi puhkepausile seisult 43:27.

Pärnu jätkas ka kolmandal veerandajal head hoogu, kui alustuseks tehti 13:2 spurt ja viis minutit hiljem oli seis juba 63:31. Veerandaja lõpus tegid vastased siiski Žalyse eestvedamisel 6:0 spurdi ja neljandaks veerandajaks oli vahe 26-punktiline. Kuna Raplal oli mängust juba võitu raske loota, siis ainsa eesmärgina oli üritada kaotusseis saada 18 punktist väiksemaks, sest hooaja esimese omavahelise kohtumise oli Rapla 86:68 võitnud. Nelja minuti möödudes oli endiselt Pärnu 30 punktiga peal. Williams suutis külalised vabavisetest korra 22 punkti kaugusele aidata, aga sellest lähemale enam ei jõutud ning Pärnu võttis kokkuvõttes kindla võidu ja ühtlasi saadi ka omavaheliste mängude arvestuses eelis.

Visketabavuses jäi Pärnu 54% – 32% peale. Lauavõitlus võideti 46:32 (ründelaud 11:9 Raplale) ning korvisööte anti rohkem 28:16. Pallikaotuseid kogunes Raplal 7, Pärnul 14.

Lauris Blaus viskas Pärnu parimana 21 punkti, võttis 8 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Linards Jaunzems järgnes 20 punkti ja 10 lauapalliga ning Jeremiah Daniel Paige lisas 15 silma, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Devaugntah Williams kogus Rapla poolelt 17 punkti. Montae Glenn tegi kaksikduubli 14 punkti ja 10 lauapalliga ning Indrek Kajupank lisas 13 silma.

“Hea meel, et saime omavahelise mängu plussi, kes teab mis hooaja lõpus juhtuma hakkab. Rapla vastu on meil alati hea häälestus. Need on põhimõttelised mängud: publik saalis ja mehi ei pea motiveerima. Ventspilsi puhul (Pärnu kaotas kolmapäeval võõrsil kohtumise 91:124 – toim.) pandi kõik visked kotti ja poolajaks oli mäng meie jaoks tehtud. Kindlasti saab veel paremini, aga ei taha negatiivsest rääkida koguaeg, oleme vahepeal õnnelikud ka kui hästi läheb ja vaatame edasi,” rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Inspira vahendusel.

Jurmala – Tartu Ülikool 87:88 (18:17, 22:24, 17:18, 19:17, 11:12)

Tartu haaras 7:3 algedu, aga järgnevad minutid kulgesid tasavägisemalt ning esimese veerandaja Jurmala 18:17 võitis. Kodumeeskond pääses peagi viie punktiga juhtima, kuid külaliste 7:0 spurt aitas seisu viigistada. Kregor Hermeti kaugviskest läks Tartu 31:28 juhtima ning samuti kolmepunktiviske tabanud Tanel Sokk aitas omad poolajaks 41:40 ette.

Kolmandal veerandajal hoidis Tartu kerget initsiatiivi ning kuigi Jurmala suutis mitmel korral viigini jõuda, juhtisid vastased neljanda veerandaja alguseks 59:57. Edgars Jeromanovsi ja Ervins Jonatsi kaugvisetest pääses Jurmala omakorda nelja punktiga ette. Peagi oli aga Tartu jällegi juhtima läinud ning eduseis vahetus mitmel korral. 1.48 enne lõppu juhtis Jurmala 76:73, aga Kent-Kaarel Vene realiseeritud 2+1 rünnak aitas Tartu viigini ning mäng läks lisaajale.

Soku vabavisete järgselt oli Tartu 88:81 ette pääsenud, aga Jurmala viskas seejärel viis vastuseta punkti. Denis Krestininil oli võimalus viia kohtumine teisele lisaajale, aga kahest vabaviskest tabas üks ning Tartu sai magusa võidu kirja.

Visketabavuses jäi Tartu 43% – 39% peale ning lauavõitlus võideti 43:37 (ründelaud 14:12). Korvisööte andis Tartu rohkem 20:17 ja pallikaotuseid tegi Jurmala 15 Tartu 24 vastu.

Robert Valge viskas Tartu eest 30 punkti ja võttis 6 lauapalli. Tanel Sokk lisas 18 punkti, võttis 4 lauapalli ja tegi 4 vaheltlõiget. Kregor Hermet kogus 14 silma ja võttis 5 lauapalli.

Denis Krestinin kerkis Jurmala parimaks 18 punkti ja 5 lauapalliga. Edgars Jeromanovs lisas 14 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Ugis Pinete järgnes 13 punkti ja 5 korvisööduga, Jourdan Grant sai kirja 11 punkti ja 10 punkti ning 7 lauapalli jäi Ervins Jonatsi nimele.

Päeva viimases mängus on Riia VEF võõrustamas BK Ventspilsi. Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub pühapäeval, 16. veebruaril kahe matšiga, milles Latvijas Universitate võõrustab Valmiera Glass VIA-d ja TalTech kohtub BK Ogrega.