Riismaa oli meeskonna parim, kuid Pistoia sai Serie A turniiri poolfinaalis kaotuse

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Eesti noortekoondislase Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basketi U18 meeskond kaotas Itaalia kõrgliiga Serie A noorteturniiri „Next Gen Cup” poolfinaalis Veneetsia Reyerile 69:83.

Kohtumise avaveerand lõppes viigiga 13:13, kuid poolajaks jäi Pistoia taha 33:40 ega suutnudki enam kaotusseisust välja tulla.

Algviisikus alustanud Riismaa viibis väljakul kauem kui keegi teine – 37 ja pool minutit – ning viskas selle ajaga oma meeskonna parimana 22 punkti (kahesed 5/12, kolmesed 2/10, vabavisked 6/7). Lisaks kogunes eestlase arvele 7 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, 4 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Veneetsia võistkonna parim oli üleplatsimehena 28 punkti visanud Nicola Berdini.

Teises poolfinaalmängus alistas Georg Pressi koduklubi Reggiana 79:69 tiitlikaitsja Trento Aquila Basketi. Press võitjate koosseisu ei kuulunud.