VIDEO | Heas hoos Kotsar vedas South Carolina tähtsa võiduni

-Maik-Kalev Kotsar ja Frank Martin | Foto: AFP/Scanpix

Eile hilisõhtul ja täna öösel olid USA-s võistlustules mitmed üliõpilaskorvpalli mängivad eestlased. Võidurõõmu said tunda Maik-Kalev Kotsar ja Artur Konontšuk, Ron Arnar Pehka ja Indrek Sunelik pidid leppima kaotustega.

Neljandat ja viimast hooaega NCAA kõrgeimas divisjonis mängiv Kotsar aitas South Carolina Gamecocksi olulise võiduni, kui koduväljakul alistati tasavägises kohtumises 63:61 (30:29) Tennessee Volunteers. Otsustavad punktid tõi South Carolinale just eestlane, kes realiseeris viimase 21 sekundi jooksul kõik neli vabaviset.

Harjumuspäraselt algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul kauem kui keegi teine – 38 minutit – ning viskas selle ajaga oma meeskonna parimana 13 punkti (kahesed 3/9, vabavisked 7/8). Lisaks kogunes ääremängija arvele 8 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks blokeeritud vise, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 4 isiklikku viga. Suurepärases hoos olev Kotsar on nüüd visanud kahekohalise arvu punkte kuues järjestikuses kohtumises.

NCAA finaalturniirile ehk „Märtsihullusele” pääsemise lootusi hellitav South Carolina on sel hooajal kogunud 16 võitu ja üheksa kaotust. Kagukonverentsis (SEC) jagab meeskond kaheksa võidu ja nelja kaotusega neljandat-viiendat kohta.

Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles teenis NCAA kõrgeimas divisjonis teise järjestikuse võidu, alistades külla sõitnud Florida International Panthersi 75:67 (31:24).

Algviisikusse kuulunud Konontšuk sai mänguaega 37 minutit, mille jooksul viskas 10 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 2/3, vabavisked 2/3), võttis 6 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks jäi tema arvele 3 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Southern Miss on sel hooajal võitnud üheksa ning kaotanud 18 mängu. USA konverentsis (C-USA) on nad kogunud viis võitu ja üheksa kaotust, millega jagatakse 11.-12. kohta.

Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans sai NAIA teises divisjonis suure kaotuse, kui jäi võõrsil 78:118 (28:57) alla St. Francis Fighting Saintsile.

Algviisikus alustanud Pehka arvele jäi 19 minutiga 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/2), 4 lauapalli, 2 korvisöötu, üks vaheltlõige, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Pehka ülikoolil on nüüd kirjas viis võitu ja 20 kaotust. Oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) paiknetakse nelja võidu ja 16 kaotusega viimasel ehk 15. kohal.

NJCAA kõrgeimas divisjonis sai Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders juba 11. järjestikuse kaotuse, kui kodusaalis jäädi 67:70 (41:37) alla Tallahassee Eaglesile.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Sunelik pääses väljakule 18 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele 3 punkti (kolmesed 1/2), üks lauapall, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Üks mäng enne põhihooaja lõppu on Northwest Florida State’il kirjas 12 võitu ja 15 kaotust. Panhandle’i konverentsis on aga kaotatud kõik 11 kohtumist, millega ollakse viimasel ehk viiendal kohal.