Pärnu Sadam kinkis tulise lõpuga põnevusmängus Kalev/Cramole hooaja teise kaotuse

-Heiko Rannula ja Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus laupäeval Eesti klubide osalusel üks kohtumine, milles Pärnu Sadam võõrustas BC Kalev/Cramo meeskonda ja sai magusa võidu kätte. Läti klubidest võitis BK Ogre 78:73 BK Liepajat.

Pärnu Sadam – BC Kalev/Cramo 79:74 (18:19, 26:17, 19:21, 16:17)

Avaveerand kulges tasavägiselt, kuid Pärnu viskas teisel veerandajal 26 punkti ja võitis poolaja kaheksa silmaga. Võõrustajate hea minek jätkus ka teise poolaja alguses, mil haarati juba 15-punktiline eduseisu, ent kalevlased vastasid 11:0 spurdiga. Kuigi külalised jõudsid mitmel korral ühe viske kaugusele viigist, algas otsustav neljandik Pärnu 63:57 juhtimisel. 3.24 enne lõpuvilet oli Kalev/Cramo 72:71 veel ees, kuid Märt Rosenthali kaugviskest haaras Pärnu eduseisu.

Otsustavad hetked muutusid väga tuliseks, sest Gabriel Bealer sai ebasportliku vea ja väidetavalt pealtvaatajaga sõnelusse sattunud Marcus Keene’i korjas omale tehnilise vea. Rosenthal suutis vabavisetest siiski vaid ühe punkti juurde tuua ja Nurgeri korvist jõudis Kalev/Cramo 38 sekundit enne lõppu punkti kaugusele. Kregor Hermeti vea tulemusena realiseeris Edon Maxhuni Pärnu poolelt kaks vabaviset, Tanel Kurbase raske kaugvise ei tabanud ning Robert Valge vormistas lõppskooriks 79:74.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 44% – 41% peale. Lauavõitlus kuulus Pärnule 43:29 (ründelaud 16:6). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 20:12, vaheltlõikeid tegid mõlemad meeskonnad 9. Pallikaotuseid kogunes Pärnul 13, Kalev/Cramol 15.

Edon Maxhuni viskas Pärnu parimana 24 punkti ja andis 4 korvisöötu. Mihkel Kirves lisas 22 silma ja võttis 17 lauapalli ning Märt Rosenthal kogus 16 punkti ja sai kätte 7 lauapalli. Linards Jaunzems järgnes 9 punkti ja 6 lauapalliga, Robert Valge kogus 6 ja Lauris Blaus 2 punkti.

Gabriel Bealer oli Kalev/Cramo resultatiivseim 18 punkti ja 4 lauapalliga. Martin Dorbek tõi 14 punkti ning jagas 4 korvisöötu, Rauno Nurger sai kirja 11 punkti ja 5 lauapalli. Tanel Kurbas lisas 9, Kregor Hermet ning Janis Kaufmanis kumbki 8 ja Marcus Keene 6 punkti. Erinevatel põhjustel ei teinud mängus kaasa Chavaughn Lewis ja Devin Thomas. Koosseisu kuulus, aga mänguaega ei teeninud Sten-Timmu Sokk.

“Väga hea tunne! Meie plaan oli lihtsalt võidelda kogu hingest. Viimased mängud oleme võitnud, aga läbi suurte raskuste. Seekord ajasime vaimu üles ja võitlusega tuli see mäng ära. Lasime nad kolmestest tagasi, aga võitlesime ja ei lasknud pead norgu. Eelmistes mängudes oleme 20 punktiga ees olnud ja lubanud vastasel järgi tulla. Seekord suutsime seda vältida ja Edon pani valusaid viskeid ka ära. Kindlasti on võimalik veel paremaks saada. Täna mängisime väga hästi, aga nüüd loodame alles hoo sisse saada,” rääkis Pärnu Sadama mängumees Robert Valge Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas kohtuvad päeva viimases mängus Valmiera Glass VIA ja BK Ventspils. Pühapäeval, 6. detsembril on vastamisi Rapla Avis Utilitas – Tartu Ülikool Maks & Moorits ning TalTech – Tallinna Kalev/TLÜ.