Rostock tõusis raske võiduga liidriks, Veideman viskas kahekohalise punktisumma

-Rain Veideman | Foto: Sylvia Funk/Rostock Seawolves

Eesti koondise tagamängija Rain Veidemani koduklubi Rostocki Seawolves teenis Saksamaa esiliigas juba kuuenda järjestikuse võidu, kui võõrsil alistati Tübingeni Tigers 96:90 (25:18, 19:22, 30:35, 22:15).

Rostock võitis esimese veerandi küll seitsme punktiga, kuid seejärel kaldus initsiatiiv üha enam väljakuperemeeste poolele. Neli minutit enne normaalaja lõppu oli Rostock taga 83:90, ent siis tehti otsustav 13:0 spurt.

Möödunudnädalases kohtumises Venemaaga Eesti koondise kapteniks olnud Veideman alustas pingilt, kuid sai lõpuks mänguaega üle 21 minuti. Selle ajaga viskas ta 13 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/1, vabavisked 4/5), võttis ühe lauapalli, andis kolm resultatiivset söötu, patustas ühe pallikaotusega ja tegi kaks isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis iraanlane Behnam Yakhchali, kes viskas Rostocki kasuks koguni 34 punkti. Kaotajate parim oli Soome koondislane, läinud suvel sõprusmängudes ka Eestile palju pahandust tekitanud Elias Valtonen, kes kogus 21 punkti ja hankis kuus lauapalli.

Rostocki meeskonnal on nüüd kirjas kuus võitu ja üks kaotus ning hetkel tõusti tabelis 12 punktiga esikohale. Tübingen jätkab ühe võidu ja kolme kaotusega 14. ehk eelviimasel positsioonil.