fbpx
Close

Pärnu Sadam tõi tagaliini USA-s ja Hispaanias pallinud Soome koondislase

Avatar
-Edon Maxhuni (#5) 2016. aastal mängimas Sander Raieste ja Ron Arnar Pehka vastu | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teatas esmaspäeval klubi Facebooki kontol, et tiim on uueks hooajaks valmis. Viimase pusletükina liitub meeskonnaga varasemalt Hispaania kolmandas liigas pallinud Soome koondislane Edon Maxhuni.

“Tean teda juba noortekoondise aegadest, kui ta 4-5 aastat tagasi mängis Norman (Käbini) ja (Robert) Valge vastu,” rääkis Pärnu peatreener Heiko Rannula klubi viimasest leiust, kes liitub Pärnu treeningutega järgmise nädala algusest.

“Ta on väga ambitsioonikas ja andekas kutt. Rünnakul on väga osav ja loov, pigem skooriv mängujuht. On noore mehena juba piisavalt kogemust saanud nii USA ülikoolis kui Hispaanias. Väga tööka mängijana peaks ta meie tänasesse koosseisu hästi klappima. Aga eks seda näitab aeg,” lisas Rannula.

Rannula käe all on noored mängijad arenenud ning peatreener loodab, et ka põhjanaaber teeb sammud edasi: “Arenguruumi on tal kaitses, aga Edon on veel noor kutt ja usun, et ta on sel hooajal kindlasti meie satsi mootoriks ja rünnakuliidriks.”

188 cm pikkune soomlane mängis aastatel 2017-19 USA üliõpilasliigas Long Beach State’i ridades ning mullu esindas Hispaania tugevuselt kolmandas liigas Gran Canaria duubelmeeskonda. LEB Silver liigas olid tema keskmised näitajad 24 kohtumisega 22,7 minutit, 13,4 punkti, 3,3 resultatiivset söötu ja 2,2 lauapalli.

Veebruaris peetud EM-kvalifikatsiooniturniiri aknas tegi Maxhuni Soome koondise eest Šveitsi vastu kaasa 14 minutit, viskas 9 punkti, hankis 3 lauapalli ja jagas ühe söödu.

scroll to top
Inline
Inline