Pärnu teenis põnevusmängus magusa võidu, Tartu hävis võõrsil

-Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga laupäeval toimunud esimestes mängudes alistas Pärnu Sadama meeskond Jurmala, Tartu Ülikoolil ei tekkinud samal ajal võõrsil BK Ventspilsi vastu mingit võimalust.

Pärnu Sadam – Jurmala 68:61 (12:19, 17:20, 17:11, 22:11)

Kohtumine algas tasavägiselt ning seitsme minuti möödudes oli seis 9:9. Seejärel tegi Jurmala aga 10:3 spurdi ja teiseks veerandajaks olid nii külalised seitsmepunktilises eduseisus. Ligi kolm minutit hiljem õnnestus pärnakatel tulla kolme punkti kaugusele, aga Jurmala endiselt dikteeris mängu ja tabavate vabavisete toel veerandaja lõpus võideti poolaeg 39:29.

Kolmanda veerandaja teises pooles oli Pärnu üle pika aja jõudnud taas ühe viske kaugusele, seisuks 46:48. Ugis Pinete korvist suurendas Jurmala vahe küll neljale punktile, kuid viimase neljandiku alguses asusid võõrustajad pärast Jeremiah Daniel Paige’i kaugviset 54:52 mängu juhtima. 4.40 enne lõppu oli külalismeeskond punktiga ette läinud, aga Lauris Blausi ja Ivars Rihards Žvigursi abiga haarati 62:61 eduseis. Sealt edasi Jurmala enam punkte ei saanudki ning Pärnu tegi lõpetuseks 7:0.

Visketabavuses oli Pärnu 41% – 38% parem ja ka lauavõitlus võideti 37:35 (ründelaud 14:13). Korvisööte andsid meeskonnad võrdselt 11 ning pallikaotuseid kogunes rohkem Jurmalal 17:16.

Jeremiah Daniel Paige viskas Pärnu parimana 17 punkti ja võttis 6 lauapalli. Ivars Rihards Žvigurs tõi 15 punkti ja 6 lauapalli, Märt Rosenthal järgnes 13 punktiga ning 12 silma ja 8 lauapalli sai kirja Lauris Blaus.

Pierre Hampton oli Jurmala resultatiivseim 14 punkti ja 4 lauapalliga. Denis Krestinini nimele jäi 13 punkti ja 7 lauapalli ning Dzianis Vikentsyeu kogus 10 punkti ja 5 lauapalli.

“Alustasime mängu väga kehvasti. Mitmendat mängu järjest on meie algus olnud nukker. Kuna kolm viimast mängu olime kaotanud, siis poolajal kõik ergutasid üksteist ja teise poolaja hea kaitse ning lauavõitlus andsid võidu. Saime nüüd uue ja vajaliku mängija Ivarsi juurde, kes tahab ja võitleb palju. Ta on selline mängija, kes alati toetab teisi. Kõik peavad aga mehed olema ja mängima täiega, et võidud tuleksid. Väga mõnus on siin saalis mängida ja publik on meiega kaasas. Treeningud on väga rasked ja nii peabki olema, et paremaks saada. Alati saan ka ise paremini, igalt poolt saab juurde panna. Nii kaitses kui ka rünnakul. Võiksin olla selle satsi üks liidermängijatest ja pean seda hooaja jooksul tõestama,” rääkis Pärnu Sadama mängija Märt Rosenthal Telia TV vahendusel antud intervjuus.

BK Ventspils – Tartu Ülikool 93:38 (20:15, 32:6, 17:9, 24:8)

Tartu poolelt oli avaveerand küll viisakas, mis kaotati 15:20, kuid teisel veerandajal laguneti täielikult ning poolajaks jäädi juba 31-punktilisse kaotusseisu. Teisel poolajal suurenes vahe veelgi 24 punkti võrra, mis tähendas, et Tartu sai 55 punkti suuruse kaotuse.

Visketabavus oli Ventspilsil 48%, Tartul kõigest 20%. Lauavõitluse võitis kodumeeskond 56:36 (ründelaud 16:9) ja korvisööte anti rohkem 27:7. Pallikaotuseid kogunes Tartul 19, Ventspilsil 5.

Janis Berzinš viskas Ventspilsi parimana 17 punkti ja võttis 12 lauapalli. Linards Jaunzems ja Klavs Cavars lisasid 15 punkti ning võtsid veel vastavalt 9 ja 7 lauapalli. Ryan Shanahan Luther sai kirja 12 punkti ja 10 lauapalli ning võrdselt 10 silma tõid Timothy Neocartes Shorts Ii ja Kristaps Kilps.

Tartu poolelt ei jõudnud keegi kahekohalise punktiarvuni. Resultatiivseimad olid Adomas Drungilas ja Robert Valge, kes viskasid 8 punkti ning Drungilas sai kätte ka 7 lauapalli. Kregor Hermet järgnes 7 punkti ja 5 lauapalliga ning Heivo Parrol tõi 5 punkti ja 7 lauapalli. Mänguks polnud üles antud Sverre Aav, Joonas-Anton Jürgenstein ja Grantas Vasiliauskas.

Päeva viimases mängus võtab Valmiera Glass VIA vastu VEF Riga tiimi. Pühapäeval, 10. novembril, toimub kaks kohtumist, milles Rapla Avis Utilitas võõrustab Rakvere Tarvast ja Tallinna Kalev/TLÜ BK Ogret.