Annika Köster korjas 20 lauapalli ja Tallinna Ülikool võttis Liepajalt kindla revanši

-Annika Köster | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Ülikooli naiskond sai Balti korvpalliliiga kõrgemas divisjonis teise järjestikuse võidu, kui hooaja esimeses kodumängus alistati Läti klubi Liepaja/LSSS 104:68 (27:8, 27:15, 25:18, 25:27).

Kui hooaja esimese omavahelise kohtumise kaotas Tallinna Ülikool võõrsil 67:94, siis sel korral haarasid Janne Schasmini hoolealused juhtohjad enda kätte kohe mängu alguses. Lätlannad hoiti esimese kuue minuti jooksul vaid ühe punkti peal, samal ajal kui ise visati 23 silma. Poolajapausile minnes juhtis Tallinna Ülikool juba 54:23 ja kolmandal veerandil kärises vahe kahel korral ka 43-punktiliseks.

Tallinna Ülikooli parimad skooritegijad olid Sofia Košareva ja Raven Fox, kes tõid mõlemad 21 punkti. Annika Köster tegi võimsa kaksikduubli, visates 15 punkti ja võttes 20 lauapalli. Sama palju punkte viskas ka Candice Warthen, kes võttis lisaks 8 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Laura Horvatova arvele jäi 12 ning Kätlin Korjus lisas 9 punkti.

Liepaja resultatiivseimad olid Lina Loceniece ja Ketija Vihmane, kes viskasid kumbki 18 punkti.

Tallinna Ülikool hoiab nüüd turniiritabelis seitsme punktiga kolmandat kohta, olles kogunud kaks võitu ja kolm kaotust. Kahe võidu kõrvale teise kaotuse saanud Liepaja jätkab kuue punktiga neljandal tabelireal. Oma järgmise mängu peab Tallinna Ülikool 22. novembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Riia Stradinši Ülikooli naiskonnaga. Kõik kolm senist kohtumist kaotanud Riia Stradinši Ülikool asub tabelis viimasel ehk kaheksandal kohal.