Tartu Ülikool/Kalev tõusis Anna Gret Asi juhtimisel Eesti karikavõitjaks

-Eesti karikavõitja 2020 Tartu Ülikool/Kalev | Foto: Siim Semiskar

Naiste karikavõistluste finaalmängus alistas Tartu Ülikool/Kalev põlise rivaali Tallinna Ülikooli tulemusega 72:55.

Mängu alustas paremini Tartu Ülikool/Kalev, kes läks ette 14:4. Pealinna naiskond suutis aga esimese veerandaja lõpus initsiatiivi haarata ja vähendas hingetõmbepausiks vahe kolmele punktile (17:14), kirjutab Basket.ee.

Tartu alustas ka teist neljandikku teravamalt, minnes korraks koguni 12 silmaga ette. Pealinna naiskond vastas 7:0 vahespurdiga ja vähendas vahe viiele. Poolajale mindi Toomas Liivaku hoolealuste 35:29 juhtimisel.

Taaralinna naiskond alustas teist poolaega 5:0 vahespurdiga, millele omakorda vastas Tallinna Ülikool kuue vastuseta punktiga, vähendades kaotusseisu viiele, 35:40. Tartu suutis aga seejärel rünnakutel loogilisemaid lahendusi leida ja suurendas enne otsustavat veerandaega vahe 54:40 peale.

Tallinna Ülikool tuli Birgit Piiburi ja Merike Andersoni teravuse toel seitsme peale (59:52), kuid viimane langes viie veaga pingile, naiskond kaotas seejärel taas initsiatiivi ja Tartu läks oma teed.

Võitjate parimana kogus mängu kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Anna Gret Asi 21 punkti, 7 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Sandra Reinvald tegi 20 punkti ja 11 lauapalliga vägeva kaksikduubli. Tallinna Ülikooli poolelt tõi otsustavatel hetkedel viie veaga pingile langenud Merike Anderson 20 silma ja 7 lauapalli ning Birgit Piiburi arvele jäi 12 punkti ja 10 lauapalli.

„Tõesti tahtsime täna võita, mängisime hingestatult ja võistkondlikult. Tegemist on ajaloolise võiduga, sest Tartu pole väga pikka aega karikavõitjaks tulnud. Emotsionaalselt väga oluline tulemus kogu meie naiskonnale. See tähendab meile palju,“ sõnas mängujärgselt Anna Gret Asi.