Suure eduseisu maha mänginud Pärnu võttis Superkarika pronksi ründelaua toel ikkagi ära

-2020. aasta karikavõistluste pronks Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Rakveres toimuva Paf Superkarika kolmanda koha mängus olid pühapäeval vastamisi Pärnu Sadam ja Tallinna Kalev/TLÜ. Avaveerand kuulus pealinlastele, aga teise veerandaja koguni 22 punktiga võitnud Pärnu siirdus poolajal 50:33 eduseisust. Kalev/TLÜ suutis vahet järgneva kümne minutiga vähendada ja viimase neljandiku lõpus Brandis Raley-Rossi abiga punktiga ka ette minna. 21 sekundit enne lõpuvilet oli seis veel 83:83 viigis, aga kohtumise eelviimasel sekundil ründelaua võtnud ja otsustava korvi tabanud Mihkel Kirves tõi kokkuvõttes Pärnule raske võidu ära.

Pärnu Sadam – Tallinna Kalev/TLÜ 85:83 (20:25, 30:8, 16:22, 19:28)

Visketabavuses jäi Kalev/TLÜ 48% – 42% peale. Lauavõitlus kuulus Pärnule 44:31 (ründelaud 15:6). Korvisööte andsid mõlemad meeskonnad 16 ja vaheltlõikeid tehti samuti võrdselt 6. Pallikaotuseid kogunes kummalgi võistkonnal 14.

Robert Valge ja Edon Maxhuni viskasid Pärnu parimatena 20 punkti. Lauris Blaus lisas 17 punkti ja võttis 14 lauapalli ning Märt Rosenthal sai kirja 10 silma, 4 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Brandis Raley-Ross oli Kalev/TLÜ resultatiivseim 34 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisööduga. Emmanuel Wembi kogus 18 punkti ja hankis 6 lauapalli ning Mario Paiste järgnes 12 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisööduga.

“Palju juttu oli sellest, et laupäevane poolfinaal oli pettumus. Ise tekitasime võib-olla ootused, mis panid pinged peale ja pingetega me toime ei tulnud. Selles mõttes oli pettumus. Ilmselgelt põlesime laupäeval läbi. Öösel vaatasin mängu üle. Jooksime jube kiiresti, aga ilma kontrollita. Tohutu edasi-tagasi jooksmine käis, aga mõistus oli null. Tahtmist oli palju, kuid häälestasime end üle. Meil on ikkagi paar või isegi rohkem mentaalselt õrna mängijat, kes peale eilset mängu ei saanudki jalgu alla. Kahjuks on meil tagaliinis mured, ei saa nii palju kõikumisi olla. Teadsime, et Kalev/TLÜ tuleb maa-ala ja passiivse kaitsega. Selleks peab kannatust olema, aga lõpp hea, kõik hea. Panime korvi alt ka lihtsaid viskeid mööda ja väristasime palju. Pikk tee on minna, rahule ei jää, kuid vähemalt täna täitsime ülesande,” rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Superkarika turniiri finaalis on vastamisi Rakvere Tarvas ja BC Kalev/Cramo.