Kotsar aitas Hamburgi endise tartlase koduklubi vastu võiduni

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: MSSP

Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers naasis Saksamaa kõrgliigas võidulainele, kui võõrsil alistati 98:94 Will Raymani uus leivaisa BG Göttingen.

Mängu alguses valmistas Hamburgile peavalu just Rayman, kes viskas kolme minutiga Göttingeni esimesest kümnest punktist kaheksa. Hamburgi meeskond suutis end aga kiiresti koguda ning võitis nii esimese kui ka teise veerandaja ühepunktilise eduga (30:29 ja 19:18). Kolmas veerandaeg möödus juba täielikult külaliste juhtimisel, kuid enne otsustavat kümmet minutit oli vahe taas kaks punkti – 71:69. Pingeline punkt-punkti heitlus kestis mängu lõpuni. Lõppseisu vormistasid Hamburgi ääremängija Terry Alleni kaks vabaviset sekund enne lõppu.

Algviisikus alustanud Kotsar viskas 27 minutiga 10 silma (kahesed 4/8, vabavisked 2/3), olles üks viiest Hamburgi mängijast, kes jõudis kahekohalise punktisummani. Lisaks kogunes eestlase arvele neli lauapalli, kolm resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, üks pallikaotus ja kolm isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Terry Allen, kes tabas viis kolmepunktiviset ja kogus kokku 28 silma. Göttingeni parim oli Mehhiko koondislane Jorge Gutierrez, kelle arvele jäi 25 punkti. Tänavust hooaega Tartu Ülikooli ridades alustanud Will Rayman viskas oma uue koduklubi kasuks 11 punkti, kuid tegi ka viis isiklikku viga.

Eelmises mängus hooaja esimese kaotuse saanud Hamburg on senisest seitsmest kohtumisest võitnud kuus. Göttingenil on kirjas kaks võitu ja viis kaotust.