Henri Veesaar tõusis võidumängus Reali duubli resultatiivsemate sekka

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Eesti noortekoondislane Henri Veesaar aitas Madridi Reali duubelmeeskonna järjekordse võiduni, kui võõrsil alistati 79:68 Alcala korvpalliklubi.

Real võitis avaveerandi 21:12 ja poolajaks oldi ees 36:26. Kolmanda veerandiga suutis Alcala aga seisu viigistada. Kohtumise lõpp kuulus siiski kindlalt Realile, kes võitis viimase veerandi 25:14.

Pingilt alustanud, kuid lõpuks 22 ja pool minutit mänguaega saanud Veesaar viskas 11 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 2/3, vabavisked 1/2), olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt. Lisaks kogunes 16-aastase mängumehe arvele seitse lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks blokeeritud vise ja kolm isiklikku viga.

Reali parim punktitooja oli Sloveenia tulevikulootus, eelmise aasta EM-il ka Eesti U16 koondisele palju pahandust tekitanud Urban Klavžar, kes viskas 19 silma. Hispaania noortekoondislane Juan Nunez lisas 16 punkti.

Hispaania tugevuselt neljandas sarjas ehk EBA liigas mängiv Reali duubelmeeskond on võitnud kõik kuus senist kohtumist, millega ollakse oma alagrupis ainuliidrid.