Teder hiilgas tippülikooli vastu 20 punktiga, võidukad olid ka Tass ja Konontšuk

-Johanna-Eliise Teder | Foto: wsucougars.com

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis olid eile õhtul ning täna varahommikul võistlustules kaks Eesti noormeest ja üks neiu, kes kõik võidurõõmu tundsid.

Tänavu ainsa Eesti naiskorvpallurina NCAA esimeses divisjonis mängiv Johanna Eliise Teder tegi suurepärase esituse, kui tema koduvõistkond Washington State Cougars alistas kodus 61:55 üliõpilasliigas tugevuselt 21. naiskonnaks peetava Oregon State Beaversi.

Algkoosseisu kuulunud ning 33 minutit mänginud Teder viskas üleplatsinaisena 20 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 6/10), andis kaks resultatiivset söötu ja sooritas ühe vaheltlõike. Lisaks tegi eestlannast tagamängija ühe pallikaotuse ja kolm isiklikku viga. Teder valiti ühtlasi ka kohtumise parimaks mängijaks.

Washington State on võitnud kõik senised kolm kohtumist.

Matthias Tass aitas Saint Mary’s Gaelsi järjekordse võiduni, kui kodus alistati 53:33 Colorado State Rams.

Harjumuspäraselt algviisikus alustanud Tass viibis platsil 20 minutit, mille jooksul viskas neli punkti (kahesed 2/2), hankis neli lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe vaheltlõike. Kahjuks patustas ta ka nelja pallikaotuse ja kolme isikliku veaga.

Samuti Saint Mary’si hingekirja kuuluv Leemet Böckler väljakul ei käinud.

Hooaja avamängus Penny Hardaway juhendatavalt Memphiselt kaotuse saanud Saint Mary’s on nüüd võitnud kaheksa kohtumist järjest.

Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles sai teise järjestikuse võidu, kui alistas külla sõitnud ULM Warhawksi 60:47.

Pingilt sekkunud Konontšuk mängis 24 minutit ning kogus kehva visketabavuse juures ühe punkti (kahesed 0/3, kolmesed 0/4, vabavisked 1/2). Lisaks võttis ta kolm lauapalli, andis kolm korvisöötu ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea.

Mark-Andreas Jaakson Southern Missi eest platsil ei käinud.

Southern Miss jätkab hooaega kolme võidu ja kolme kaotusega.