fbpx
Close

Esiliiga staariga ridu tugevdanud Tallinna Ülikool naasis Tartust võiduga

-Tallinna Ülikool korvpallinaiskond | Foto: Tallinna Ülikooli korvpallinaiskond Facebook

-Tallinna Ülikool korvpallinaiskond | Foto: Tallinna Ülikooli korvpallinaiskond Facebook

Eesti naiste korvpalli meistriliiga jätkus teisipäeval taaralinnas, kus kohalik Tartu Ülikool/Kalev pidi tunnistama Tallinna Ülikooli naiskonna 65:56 paremust. Võitjate poolel tegi ilusa esituse vahepeal pealinnanaiskonnaga taasliitunud Laina Mesila-Kaarmann, kes seni mängis esiliigatiimis BC Elva/CHK ning valiti detsembris ka esiliiga kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Avaveerandi 19:8 võitnud pealinna naiskond suurendas poolajapausiks vahe juba 37:18 peale. Kolmanda mänguperioodi võitis omakorda kümne punktiga Tartu, kes jõudis otsustaval neljandikul korraks ka kahe punkti kaugusele (48:50). Laina Mesila-Kaarmanni ja Martha-Liisa Oinitši vedamisel suutis Tallinna naiskond aga eduseisust kinni hoida ja võttis lõpuks üheksapunktilise võidu, kirjutab Basket.ee.

Mesila-Kaarmanni arvele kogunes 17 punkti ja 10 lauapalli, Oinitš tõi samuti 17 punkti ning haaras sinna kõrvale kaheksa lauapalli. Võrdselt 10 silma peale jäid Sofia Košareva ja Merike Anderson. Viimane lisas statistikasse ka 8 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget.

Tartu poolelt kogus ainsana kahekohalise arvu punkte Anna Gret Asi, kes lisaks 18 silmaga võttis 6 lauapalli, jagas 4 resultatiivset söötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Tatjana Razguljajeva lisas 9 ning Marie Roosalu ja Sandra Reinvald kumbki 8 punkti.

Tallinna Ülikoolile oli see kolme kaotuse kõrvale hooaja neljas võit. Turniiritabeli liider on endiselt Tartu, kelle jaoks oli teisipäevane kaotus viie võidu kõrval alles teiseks kaotuseks. G4S Noorteliigal on kirjas üks võit ja viis kaotust.

Järgmine mäng naiste meistriliigas peetakse laupäeval, 27. veebruaril algusega kell 17:00, kui Tartu Ülikool/Kalev võtab vastu G4S Noorteliiga. Mängu näeb otseülekandes sport.television.ee vahendusel.

scroll to top