fbpx
Close

Peaminister Jüri Ratas: võimalus lätlastega jõudu katsuda on Eesti korvpallile igal juhul hea

-Jüri Ratas | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti peaminister Jüri Ratas, kes külastas eelmise nädala neljapäeval toimunud Rapla Avis Utilitase ja Pärnu Sadama vahelist mängu, tunnustas Rapla meeskonna mänedžeri Jaak Karpi ning rääkis Eesti-Läti ühisliigast.

“Need teod, mida Jaak Karp teeb, väärivad tunnustust. Eestimaa Spordihing 2018 ei ole mitte niisama Jaak Karp, vaid olles ka ise olnud neli aastat korvpalliliidu president ma tean, mis hingega Jaak neid asju teeb,” rääkis Eesti Vabariigi peaminister.

“Kui vaadata OlyBet Eesti-Läti ühisliigat, siis on näha, et piiri all on praegu nii Rapla kui Pärnu (Rapla ja Pärnu asuvad turniiritabelis hetkel vastavalt 9. ja 10. kohal – toim.) ja mõlemal on väga palju mängus, et jõuda edasi play-offidesse,” rääkis Ratas Rapla ja Pärnu vahelisest kohtumisest.

Peaminister leidis, et Läti korvpallile lähenemine on Eestile kasulik, viidates lõunanaabrite hüppelisele arengule viimase kümnendi jooksul. “See, et me saame jõudu katsuda lätlastega, on igal juhul Eesti korvpallile hea. Kui palju on mänge, kas neid on piisavalt, see on iseküsimus. Kui vaadata täna Läti korvpalli ja just Läti noorte korvpalli arengut, siis on ta kindlasti viimase 10 aasta jooksul teinud väga suuri samme.”

“Minu jaoks on hästi oluline, et korvpall pakuks emotsioone ja oleks atraktiivne ka publikule. See oli tegelikult ju see, mis lõpuks kadus Balti liigas. Kui me suudame hoida, et publikut käib ning tele- ja veebivaatajaid on, see pakub ka võistkondadele emotsioone ja häid mänge, siis on suurepärane,” rõhutas peaminister publikuhuvi olulisust.

“Minul teeb südame soojaks, et siin Raplas, Eesti mõttes siiski väikeses kohas, tegeletakse korvpalli arendamisega, alustades kõige noorematest poistest ja tüdrukutest kuni tippkorvpallini välja – see on midagi erilist. Kui me mõtleme, et Rapla on olnud viimase nelja-viie aasta jooksul kas pronksil või hõbedal, ja me ei räägi hetkel ei Tallinnast ega Tartust, vaid just Raplast, siis see näitab, kui suure hingega siin tööd tehakse,” tunnustas Ratas Rapla korvpalli ja selle eestvedajaid.

scroll to top