fbpx
Close

Tallinna Kalevi värskeim täiendus Michael Buchanan: varsti hakkavad visked paremini sisse sopsama

-Michael Kyre Buchanan | Foto: Siim Semiskar

-Michael Kyre Buchanan | Foto: Siim Semiskar

Keset hooaega on Tallinna Kalev/TLÜ mängijaid tabanud kaks suurt üllatust. Esmalt vahetus peatreener, teisalt pidi viisaprobleemide pärast klubist lahkuma suurimaid jõude Bamba Fall. Mõlemale lahkujale on leitud asendajad. Peatreeneritoolil istub Martin Müürsepp ning Falli asemele toodi hiljuti eksootiline ja suur ameeriklane Michael Kyre Buchanan (211 cm). 24-aastane mängumees on profikorvpalli veel vähe maitsnud – aastatel 2012-17 pallis ta USA üliõpilasliigas (keskmiselt 10,1 punkti ja 6,1 lauapalli) ning eelmisel hooajal profina Jaapanis, kus tõi kuni jalavigastuseni 12,4 punkti ja 6,8 lauapalli. 

Korvpall24.ee kohtas meest Viimsi Karulaugu Spordikeskuses Tartu Ülikooli vastu mängides, kus Buchanan pälvis fännidelt mitu aplausi. Seejärel tegi mehemürakas laupäeval südika esituse Audentese Spordihoones Olybet Eesti-Läti liiga liidri Ventspilsi vastu (18 minutit, 5 punkti, 4 lauapalli, 1 sööt, 1 kulp) ning on tõenäoline, et jääb meeskonda hooaja lõpuni. Intervjuus räägib Buchanan endast lähemalt, kuidas Eestisse sattus, keda eestlastest varem teadis ja mis on tema suurimad trumbid ning palju muud.

Kus Sa sel hooajal varem mängisid?

Kalev on mul selle hooaja esimene klubi, eelmisel hooajal mängisin Jaapanis, kus sain jalavigastuse. Siiani olen sellest taastunud ja nüüd soovin head korvpalli mängida.

Milline inimese Sa üldiselt oled?

Olen selline hästi lõbus sell, kellele meeldib väga korvpall ja olen siin, et seda meeskonda aidata. Juured viivad mind osaliselt Ameerika põlisrahvaste juurde.

Kuidas Sa Kalevisse sattusid?

Pärast vigastust olin meeskonna otsingul ja minu agent leidis selle tiimi. Olin just parasjagu USA-s trenni tegemas, kui helistati ning kaks päeva hiljem jõudsin juba siia. Minu agent Reed Nopponen on väga hea mees ja leidis mulle hea võimaluse.

On see pehme viskekäsi Sulle looduse poolt antud?

Jaa, see on mul kogu aeg olemas olnud. On vaja vaid trennis see korralikult soojaks saada ning järgmistes mängudes hakkavad visked veel paremini sisse sopsama.

Kas oled kolmesejoone tagant ka vastastele ohtlik?

Jaa, olen selle kallal viimasel ajal tööd teinud. Samas ei pane hullu peale, vaid pigem vabalt positsioonilt, sest toimetan ikkagi pigem korvi all. Valdan päris hästi ka tagasihüppelt viset.

Milline Su mängustiil on?

See on segu korvialuse mängija ja väikse ääre oskustest, mida üritan rakendada nii hästi kui võimalik.

-Michael Kyre Buchanan | Foto: Siim Semiskar

Kui väga heasse vormi saad, kus Sa siis mängida soovid?

See polegi nii oluline, sest mulle meeldib lihtsalt head korvpalli mängida. Samas, mida paremas meeskonnas, seda rohkem mulle meeldib.

Kuidas Sulle Eestis meeldib?

Mulle siin väga meeldib. Eesti on ilus maa, lumi on siin eriti ilus. Olen väga elevil, et seda meeskonda kõrgemale aidata.

Kuidas Sa teiste ameeriklastega klapid, oled neid varem näinud USA-s?

Kohtasin neid siin esimest korda. Minu meelest on nad väga toredad inimesed. Jagan tuba Ronald McGhee juunioriga, kes on väga plahvatuslik mängumees. Teised mehed on samuti vägagi andekad.

Kuidas eestlased on Sind meeskonnas vastu võtnud?

Ma teadsin Karl-Johan Lipsu juba varasemast ajast, sest me kuuluma samasse agentuuri. Treenisime paar aastat tagasi koos Californias, kui ma olin alustamas oma profikarjääri. Seega hästi on vastu võetud.

Kuidas Kalevi taset hindad?

Siin on kahtlemata talenti. Minu meelest on see üks parimaid meeskondi, kus mänginud olen. Kui me kõik klappima saame, siis jõuame kindlalt paly-offi ja teeme seal korraliku esituse.

Kas NBA on sinu jaoks väga kauge unistus?

See oli mu plaan enne seda, kui jala murdsin. Mul on vaja lihtsalt enda vorm ja mäng tagasi saada, siis pole miski võimatu. Kui vähegi hea mängumees olen, siis sel suvel või järgmisel kindlasti plaanin NBA suveliigasse minna oma võimalust jahtima.

Mis sulle Euroopa korvpalli juures meeldib?

Mulle väga meeldib Euroopa lähenemine palli liigutamisel – hästi palju söödetakse. NBA-s on ka juba järjest enam Euroopa talente pallimas, kes seda stiili sinna sisse toovad.

Luka Doncic on öelnud, et NBA-s on lihtsam skoorida, kui Euroopas. Kas nõustud sellega?

Jaa, sest NBA-s ei mängita nii kõva kaitset, kui Euroopas. Näiteks mängus Ventspilsi vastu see (Ronalds) Zakis oli mul kaitses küljes nagu hagijas ja üldiselt Euroopas ongi hea kaitsemäng.

scroll to top