fbpx
Close

EELVAADE | Pärnu ja keskmängijaid vahetanud Valga-Valka kohtuvad tänavuse hooaja kaalukaimas matšis

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits - Pärnu Sadam | Foto: Dace Puce/BK Valka/Valga Facebook

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Pärnu Sadam | Foto: Dace Puce/BK Valka/Valga Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub kolmapäeval, 13. veebruaril kolm mängu. Eesti klubidest on play-offi silmas pidades väga olulises mängus vastamisi Pärnu Sadam ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits. Teistes kohtumistes võõrustab BK Ventspils Betsafe Jurmalat ja BK Liepaja võtab vastu Läti Ülikooli.

Pärnu Sadam – BC Valga-Valka/Maks&Moorits
13.02.2019, kell 19:00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Valga-Valka ja Pärnu teed ristusid mullu lisaks põhiturniirile ka veerandfinaalis. Koduväljaku eelise saanud piirilinna meeskond kaotas avamängu, kuid viigistas seeria võõrsil. Pärnakad teenisid omakorda raske võidu Valgas ning neljanda mänguga seeria lõpetati. Paralleelselt oli Valga-Valkal käsil ka Läti meistrivõistluste play-off, aga kordagi ei õnnestunud BK Ogret üle mängida.

Käimasoleval hooajal oldi esimest korda vastamisi 27. oktoobril. Avaveerand lõppes 14:14, kuid järgmise kümne minutiga 25 punkti visanud Valga-Valka rebis end poolajaks 39:34 ette. Pärnule kuulus kolmas veerandaeg 20:18 ja nii algas viimane neljandik kodumeeskonna kolmepunktilisest eduseisust. Guntis Sipolinši kaugviskest juhtisid võõrustajad 4.32 enne lõppu 68:60, aga sellest hetkest alates lagunes Valga-Valka kaitse ja rünnak täielikult: ülejäänud ajaga suudeti vaid kaks punkti visata, samas said pärnakad koguni 19 silma kirja. Nii kuulus küllaltki ühepoolsete lõpuminutitega kohtumine 79:70 Pärnule. Henri Wade-Chatman tõi võitjatele 21 punkti ja 6 lauapalli. Üleplatsimees oli Valga-Valka leegionär Dashawn King 23 punkti ja 5 lauapalliga.

Pärnul on turniiritabelis 22 mänguga kirjas 9 võitu ja 13 kaotust. Kaks kohtumist vähem pidanud Valga-Valkal on ette näidata 6 võitu ja 14 kaotust. Kui kümnendal kohal paiknevad pärnakad on endiselt konkurentsis pääsemaks esikaheksasse ehk play-offi ja samuti ollakse viimane Eesti klubi, kes koduse liiga play-offi saaks, siis Valga-Valka seis on mõnevõrra keerulisem.

Pärast kohtumist Valga-Valkaga ootab Pärnut ees veel viis mängu ning need kõik on meeskondade vastu, kes asuvad tabelis eespool. Samas on Valga-Valka võõrustamas tabeli viimast Jekabpils/SMScredit.lv-d ja eelviimast BK Liepajat. Eeldusel, et mõlemad kohtumised võidetakse ja alistatakse ka Pärnu, oleksid meeskonnad ühel pulgal 9 võidu ja 14 kaotusega. Valga-Valka saaks omavahelistes mängudes eelise, kui suudab Pärnu seljatada üheksast punktist suurema vahega, sest avamäng lõppes neile 70:79 kaotusega.

Nii Pärnul kui Valga-Valkal on ees ootamas mängud BC Kalev/Cramo, TalTechi, Tallinna Kalev/TLÜ ja Tartu Ülikooliga. Valga-Valka saab koduplatsil rinda pista veel Riia VEF-iga, Pärnu teeb sama Betsafe Jurmala vastu. Seega on pärnakatel endiselt väike eelis selles osas, et neil on jäänud tabeli esikolmiku meeskondade – BK Ventspilsi, Riia VEF-i, BC Kalev/Cramo – vastu üks mäng pidada. Kui üllatusi ei sünni, siis play-offi koha püüdmisel saavad kummagi klubi jaoks määravaks mängud eelkõige Tartu, Kalev/TLÜ ja TalTechiga. Kokkuvõttes on aga Pärnu ülesanne pealtnäha lihtne: tuleb võita Valga-Valkat, kelle võimalused play-offi pääseda jääksid nii pigem teoreetilisteks.

Veebruaris on Pärnu pidanud vastu võtma kaks kaotust. Viimati jäädi 72:82 alla BK Ventspilsile ja enne seda Rapla Avis Utilitasele 85:94. Jaanuarikuu saldoks on kaks võitu ja kaks kaotust – paremad oldi Läti Ülikoolist ning BK Liepajast. Valga-Valka teenis 10. veebruaril vajaliku 84:76 võidu Läti Ülikooli vastu, kolm päeva varem tuli tunnistada koduplatsil BC Kalev/Cramo 88:54 üleolekut. Jaanuarikuus saadi kaks võitu, kui alistati 85:66 Betsafe Jurmala ning 74:69 Valmiera Glass VIA.

Tähtsa kohtumise eel on Valga-Valka tiimis toimunud üks oluline muudatus. Klubi kinnitas teisipäeval sotsiaalmeedia vahendusel, et meeskonnast lahkus poolte kokkuleppel keskmiselt 10,8 punkti visanud ja 8,5 lauapalli kogunud Guntis Sipolinš. Lätlasest keskmängija on nüüdseks liitunud liigarivaali BK Liepajaga, keda Valga-Valka on võõrustamas 6. märtsil. OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga kodulehe estlatbl.com andmetel on piirilinna võistkonda Sipolinši asemele saabunud prantslane Sade Aded Hussein. 25-aastane ja 209cm pikkune korvialune jõud pallis viimati Rootsi kõrgliigas Umea BSKT meeskonnas, kus tõi kolme mänguga keskmiselt 15,3 punkti ja 7,0 lauapalli. Enamik Husseini karjäärist on möödunud Prantsusmaa esiliigas. 2017/18 hooaeg STB Le Havre’ ridades oli talle näitajate poolest üks parimatest, kui viskas keskmiselt 5,2 punkti ja sai kätte 2,8 lauapalli.

Demetre Rivers on Pärnu suurim skooritegija keskmiselt 18,3 visatud punktiga. Järgnevad Mihkel Kirves 14,8 ja Henri Wade-Chatman 14,4 punktiga. Kirves on võtnud ka 8,4 lauapalli ja keskmängijal Justin Alexander Alstonil on neid kahe mängu kohta ette näidata keskmiselt 6,5.

Tagamängija Lynden Bernard Rose Jr on Valga-Valka resultatiivseim, kes seni ühe kohtumise pidanud Läti Ülikooli vastu ja kohe oli ameeriklane lähedal kolmikduublile. Ta viskas 20 punkti, 8 lauapalli ja 7 korvisöötu. Dashawn King on toonud 9,8 ja Timo Eichfuss 9,6 punkti. Kristaps Miglinieks on kogunud keskmiselt 4,4 lauapalli ning Eichfussi nimel on neid 3,5.

scroll to top