fbpx
Close

Ootamatult peatreeneriks saanud Müürsepp: Ivkovicilt on mulle palju külge jäänud

-Martin Müürsepp ja Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

-Martin Müürsepp ja Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli suurkuju ja siiani ainus mees, kes unelmateliigas NBA käinud tegusid tegemas, on astunud esimese sammu peatreenerina. Pärast Gert Kullamäe üllatuslikku taandumist klubi eesotsast, võttis Martin Müürsepp Tallinna Kalev/TLÜ tüüri üle. Esimesena kohtuti laupäeval Sõle spordihallis Läti Ülikooliga ja paraku tuli kohustuslikust võidust suu puhtaks pühkida ning koolipoistele vannuti alla tulemusega 84:88

Korvpall24.ee analüüsis pärast mängu treener Müürsepaga neid kohti, millega võidetav kohtumine käest lasti. Ühtlasi puudutasime ka muid teemasid nagu kes on Müürsepa eeskuju treeneritoolil, kas neid õpetusi ka Kalevis rakendad annab ning kas Leemet Loiku võiks tiivad NBA-sse kanda.

Oled Sa lootnud ja oodanud ning valmis olnud peatreeneri ametiks või tuli see ikka täiesti ootamatult?

Ei, see oli ootamatu…ja ootamatu kõigi jaoks, et tuleb selline situatsioon, kus ma leian ennast peatreeneri pingilt. Palju on õppida koos võistkonnaga ning arendada üksteisemõistmist. Vajakajäämisi on meil kogu aeg olnud.

Kui palju oled saanud sel hooajal meeskonna komplekteerimisse kaasa rääkida ja kas oled rahul mängijate valikuga?

Kokkuvõttes oleme ju tiimiga rahul, selles mõttes, et meil on ikkagi enam-vähem kõik positsioonid kaetud. Meeskonnas pallib paar noormängijat ning ses mõttes pole midagi nuriseda. Arengus samme on ikka edasi tehtud. Samas, ega kergeid vastaseid pole ning igaks mänguks tuleb olla 100% valmis. Tundub, et Läti Ülikooli vastu me ei olnud valmis, sest täpselt need asjad, millest oleme kogu aeg rääkinud, nendega meile ka ära tehti. Läti Ülikool on noor ja vintske sats, kellele meeldib joosta ning pressida ja meil oli esimesel poolajal juba 10 pallikaotust. Noored lätlased tulevad kuus tundi bussiga ja hoopis meie teeme pallikaotusi.

Esiliigas säravat Saaget pole ka enam meeskonnas, kas tema kolmeseid oleks vaja praeguses seisus?

Ma ei usugi, et meil kolmeseid niivõrd vaja oleks. Meil on vaja saada kaitses hakkama. Läti Ülikool, kes muidu viskab 66 punkti mängus, pani meile 88 silma. Kolmeste tagant nad viskasid muidugi vajalikul hetkel sisse ning me ei tulnud toime enam.

-Martin Müürsepp ja Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Kui kõrgele on võimalik jõuda selle materjaliga, mis käes on?

Arvan, et ma ei hakka mingeid veksleid välja käima. Üritame mängida üks kohtumine korraga ja võimalikult hästi valmis olla. Kui sellised mängud peksa saame, nagu Läti Ülikooli vastu…siis on ikka raske. Nüüd tuleb veel VEF ja Valmiera võõrsil, ega kergemaks meil ei lähe.

Oled mänginud maailma tipptreenerite all, kellest sa enim eeskuju võtad?

Kui treeneritest räägime, siis mul oli selline mees nagu Ivkovic…oma põhilised ja parimad aastad mängisin tema all. Arvan, et temast on ka väga palju külge jäänud. Samas, et seda siin rakendada, ei ole nagu ka teema, sest meie meeskond on erinev toonasest CSKA-st.

Oleneb puhtalt mängijate materjalist?

Eks igal pool on omad plussid-miinused ning omad situatsioonid ja tuleb läheneda erinevalt.

Leemet Loigust on räägitud kui võimalikust säravast tulevikumehest. Kui palju temas perspektiivi näed? Mis tal veel puudu on?

Oi, puudu on palju, puudu on igal mängijal, sest perfektset mängijat pole. Potentsiaali Loigul kindlasti on ja loodan, et ta karjäär viskab õide kuskil. Arenguruumi vajab mängulugemine ja liigne situatsioonidesse sisse tormamine, sest alati on vaja teada oma järgmist sammu, mitte ennast raskesse olukorda panna.

Lõunanaabreid on unelmateliigas NBA juba palju, erinevalt meie meestest. Kellele ise seal liigas pöialt hoiad?

Ma enam ei hoia küll pöialt kellelegi. Praegu vaatan lihtsalt, kui sellist väikest tsirkust ja tegelikult ei huvita isegi, kes seal meistriks tuleb.

Kas teed ise ka mängijatega koos trenni?

Kui trenni teeme, eks siis tuleb ju rääkida nüansidest ja millalgi ise ette ka näidata, aga otseselt kaasa ei mängi, kuid õpetada ju tuleb.

Enda suureks mänguks kogud vormi?

Jaa, kogun vormi.

scroll to top