fbpx
Close

Bamba Fall lahkus Tallinna Kalevist – võib-olla ajutiselt, võib-olla alatiseks

-Bamba Fall | Foto: Siim Semiskar

-Bamba Fall | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti korvpalliliigas play-off kursil liikuvat Tallinna Kalev/TLÜ korvpallimeeskonda on tabanud väga suur tagasilöök, kui tiimi 32-aastane põhitsenter Bamba Fall pidi viisaprobleemide tõttu Euroopa Liidust lahkuma ning on üleval isegi võimalus, et tänavusel hooajal mees Kalevisse naasta ei saagi.

“Olukord on meie mõttes keeruline, et Bambal on Senegali pass ning seetõttu on ka viisaküsimused tunduvalt keerulisemad kui näiteks ameeriklastega,” rääkis meeskonna mänedžer Oliver Läll Korvpall24.ee portaalile.

Tänavu plaanis Kalevi meeskond teha Fallile pikaajalise elamisloa ning detsembri alguses sai taotlus Politsei- ja Piirivalveametis ka sisse antud. Kohtumise ja paberite vormistamise aeg pidi olema detsembri lõpus, kuid juba poole detsembri peal helistati klubisse ja öeldi, et pole mõtet kohale tulla, kuna elamislubade limiit sai täis.

“Fallil oli kehtiv Eestis elamise viisa kuni 28. jaanuarini ja me tegime uue taotluse ning seda mingil põhjusel ei rahuldatud. PPA ei pea andma selgitusi ega põhjendama, miks taotlus tagasi lükati. Nüüd pidigi ta Euroopa Liidust lahkuma ja nii ta koju sõitis,” selgitas Läll.

Järgmiseks sammuks on mänedžeri sõnul võimalus uuesti viisat taotlema minna ning seda läheb Fall üritama 13. veebruaril Egiptuses asuvasse Eesti saatkonda. “Kui kõik läheb hästi, siis on ta tagasi koondisepausi alguseks. Nad peavad viisa väljastama või keelduma seitsme tööpäeva jooksul. Hiljemalt Vabariigi aastapäevaks oleks ta tagasi.”

Kui ka sellele taotlusele tuleb negatiivne vastus, siis Läll hetkel järgmisi samme planeerida ei oska. Fallil on täis saamas ka seaduste järgi ette antud Eestis viibimise päevade kvoot ning seetõttu on olukord mitmetahuline ja keeruline.

Läll kinnitas, et klubi on alustanud korvi alla asendajate otsimist ning juba lähiajal võivad esimesed mängumehed testimisele saabuda: “Heal juhul saame sellel nädalal ühe mehe siia. Ehk juba Tartu Ülikooliga mänguks on lisajõudu olemas. Me muidugi tahame igal juhul Bambat tagasi, aga korvpallimaastik on selline, et mängijaid, kes klubi otsivad, on ikka üle. Seega, katseajale on igal juhul mõistlik kedagi tuua.”

Tiimi mänedžeri sõnul on Falliga tehtud lepingus sees punkt, mille alusel ilma kehtiva viisata lepinguline suhe klubiga peatub. “Meie oleme oma kohustused tema ees täitnud ja kui ta peaks näiteks ütlema, et ta ei tahagi tagasi tulla, siis on ta vaba. Temaga on keeruline ja seetõttu sai uut lepingut sõlmides see punkt sisse pandud, et kõige aluseks on kehtiv tööviisa.”

Bamba Fall on tänavu Eesti-Läti korvpalliliigas teinud kaasa 19 mängu ning kogunud keskmiselt 23,9 minutit, 11,3 punkti, 6,7 lauapalli ja 1,7 blokki mängus. Vigu on tema vastu tehtud igas kohtumises keskmiselt neli, mis on oma tiimi parim näitaja.

Tallinna Kalevil on veebruari esimeses pooles ootamas ees neljamänguline seeria koduväljakul, kui järjest võõrustatakse Jurmalat (02.02), Tartu Ülikooli (06.02), BK Ventspilsi (09.02) ja Rapla Avis Utilitast (14.02).

Ilma Fallita on Tallinna Kalevis hetkel kolm välismängijat. Kõige kindlamatel alustel on klubis mängujuht Taylor Stafford, kellega Lälli sõnul sõlmiti kohe leping hooaja lõpuni. Ääremängija Damarcus Harrison ja viimati liitunud tagamees Ronald McGhee jr on meeskonnas kuuajaliste kokkulepetega.

“Harrisoni seis on praegu kindlam, McGhee hetkel kehtiv leping lõpeb 15. veebruaril ning selleks ajaks me peame tema suhtes otsuse tegema,” rääkis Läll seni neljas mängus keskmiselt 9,3 punkti, 2 lauapalli ja 2,3 söötu kogunud mängijast.

scroll to top