fbpx
Close

Tallinna Kalevi leegionärid Taylor Stafford ja Damarcus Harrison: meil nõrku kohti pole

-Damarcus Harrison ja Taylor Stafford | Foto: Raivo Tammus

-Damarcus Harrison ja Taylor Stafford | Foto: Raivo Tammus

Hooaega Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas hästi alustanud Tallinna Kalev/TLÜ meeskond on lisaks kohalike meeste tublile mängule palju abi saanud ka leegionäridelt. Kahe võidu ja ühe kaotusega ollakse praegu neljandal kohal. Alla jäädi küll suurte numbritega Riia VEF-ile, kuid selleks ajaks polnud veel kõik mehed rivistuses. Näiteks ootas Damarcus Harrison mitu nädalat, et paberid saaksid korda ning mees platsile. 

Mängijate töökust ja ühtset vaimsust on kiitnud nii peatreener Gert Kullamäe kui ka mängumees Karl-Johan Lips. Korvpall24.ee tegi intervjuu Taylor Staffordi ja Damarcus Harrisoniga. Mõlemad on Eestisse saabunud USA-st, kus 24-aastane Stafford tegi ilusaid esitusi eelmisel aastal NCAA üliõpilasliigas Western Washingtoni eest (22.8 punkti ja 1,7 vaheltlõiget mängus). 26-aastane Harrison osales pärast ülikooliaastaid (2015 juuni) Utah Jazzi juures treeningutel, kuid ei osutunud draftis valituks ning NBA-sse ei pääsenud. 

Kuidas Eestisse jõudsite ja kas teadsite enne midagi sellest riigist?

Taylor Stafford: “Ausalt öeldes ei teadnud Eestist enne midagi, aga mulle meeldib siin. Siinsed inimesed kohtlevad mind väga hästi. Mind on õnnistatud suurepäraste meeskonnakaaslastega.”

Damarcus Harrison: “Ainus asi mis mulle öeldi enne tulekut, et ilm läheb päris külmaks. Siiani kõik meeldib. Meeskonnakaaslased on toredad ning usun, et tuleb hea hooaeg.”

Olete rahul, et Tallinna Kalevi valisite?

TS: “Me siiani veel üritame üksteist järjest paremini mõista ja areneme meeskonnana pidevalt edasi. Praeguse seisu põhjal ütleks küll, et oleme õigel teel.”

DH: “Ma saan olla sellele meeskonnale mitut pidi kasulik, kuna suudan katta erinevaid positsioone ja olen väga atleetlik. Meeskonna valik on olnud väga positiivne.”

Kes on Martin Müürsepp?

TS: “Ta mängis NBA-s ja valiti vist 22. valikuna drafti esimeses ringis (25. valikuna – toim). Siis ta käis päris mitu klubi läbi nagu Miami, Bulls, Dallas. Igatahes oli ta suurepärane mängumees ja olen temast palju head kuulnud.”

DH: “Meie abitreener (muheleb – toim).”

Harrison lisas veel, et teab Gert Kullamäed kui väga täpset viskajat. Stafford oli kuulnud, et Kullamäe tabas millalgi trennis 97 kolmest järjest. Gert Kullamäe on 2006. aastal Delfile antud intervjuus kinnitanud, et trennis tabas kaugelt 100-st 98.

Mida peate mängus enda tugevusteks ja nõrkusteks?

TS: “Mu tugevus on kindlasti platsi nägemine ja meeskonnakaaslaste kaasamine. Usun, et suudan hästi visata. Nõrkused? Arvan, et mul ei ole nõrkuseid. On mõned aspektid, mida saaksin iga mäng parandada nagu pallikaotused ja vaimselt veel paremini enne matši valmis olla.”

DH: “Olen väga mitmekülgne, suudan mängida positsioonidel 1-3. Mõnes rotatsioonis saaksin kenasti ka suure äärena hakkama. Leian, et mul pole nõrkuseid. On vaja lihtsalt uue liiga ja olukorraga kohaneda ning siis peaks kõik sujuma.”

Milliseid eesmärke olete omale tulevikuks seadnud?

TS: “Soovin nii karjääris, kui ka eraelus olla võimalikult parim mina. Võimalikult hea mängija ja tulevikus ka abikaasa ning isa. Korvpallis on eesmärk jõuda nii kõrgele, kui võimalik. On selleks siis NBA või Euroliiga. Kindlaid eesmärke ei taha endale seada, sest pigem naudin seda teekonda, mis mind eesmärkidele lähemale viib. Kui annan endast kogu aeg parima ja teen palju tööd, küll ma siis kaugele jõuan.”

DH: “Soovin mängida kõrgeimal tasemel korvpalli, kas siis Euroliigas või NBA-s. Need on minu sihid, kuid ma ei mõtle neile iga päev. Kui piisavalt pingutan ja liigun samm korraga, siis läheb kõik nii nagu soovin.”

Keda peate oma eeskujuks?

TS: “Mul otseselt eeskuju pole, kuid pean päris mitme mängijaga nõu, mida paremini teha. Palju olen ühe sõbra käest uurinud Euroopas mängimise kohta ning seni on kõik olnud ootuspärane.”

DH: “Minu iidol praeguses korvpallis on LeBron James. Ta on suurepärane mängija, aga teeb nii palju ära ka väljaspool mängu. Jälgin huviga LeBroni ettevõtmisi ning võtan eeskuju oma karjääri ülesehitamisel. Vaatan, millele veel panustada, et sporditee lõppedes oleks võimalus eluga kenasti edasi minna.”

Veel rääkisid mehed, et nad pole väga palju teisi meeskondi jälginud Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas ja töötavad pigem oma tiimi kallal ja lihvivad individuaalseid oskuseid. Siiski Kalev/Cramo keskmängija Reggie Lynch on mõlemale tuttav. Harrison teab teda läbi ühiste semude ning Stafford on Lynchiga koos USA-s mänginud.  

scroll to top