fbpx
Close

Gert Kullamäe: tahtsin mõnda noort veel meeskonda, kuid ei saanud kokkuleppele

Avatar
-Gert Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24.ee tundis huvi, kuidas on uueks hooajaks valmis Tallinna Kalev/TLÜ meeskond. Võistkonna loots Gert Kullmäe andis ülevaate meeskonna komplekteeritusest ja sihtidest uueks ning huvitavaks hooajaks nii kodukamaral kui ka Lätimaa avarustes. Mitmed eelmise hooaja põhitegijad on võistkonnast läinud, kuid uued mehed on peale tulemas.

Kas Tallinna Kalev sihib uuel hooajal esikolmikukohti?

Kullamäe: “Ma sihtide kohta ei oskagi kohe öelda, sest sel hooajal on väga palju muutusi, on uus Läti-Eesti ühisliiga. Me ei tea, mis tasemega need Läti klubid on, kuidas korraldus sujub. Ja Eesti liiga on ka hoopis teise formaadiga, see algab sisuliselt kevadel kohe play-offiga. Minu jaoks on sel hooajal saavutusspordis palju küsimärke. Küll aga on hea meel selle meeskonna üle, kelle oleme kokku saanud. Meil on mõnus punt, hea on koos töötada ja kõik on ühisel lainepikkusel. Meil on tip-top noored, lahedad välismaalased ja head veteranid. Meie võimaluste juures on võistkond hästi komplekteeritud.

Kas Bamba Fall on võimalik ära kodustada?  

Kullamäe: “Arvan, et ei ole ja ei peagi. Ta on küll Senegali mees, aga Eestis meeldib. Meie tingimustega on nõus, tunneb ennast siin hästi. Bambal on Müürsepa näol ka oma mentor olemas, kes teda hoiab ja tema eest hoolitseb. Klubikorvpalli mõttes on väga hea, et selline mees on siin olemas.”

Kui palju Kalev noortesse panustab?

Kullamäe: “Nii palju panustame, et Ron Arnar Pehka, Leemet Loik ja Karl-Johan Lips saavad koos meestega trenni teha ja nendega koos mängida. Ma arvan, et noortele tuleb see kasuks. Tahtsin veel paari noort nagu Tom Kaldre ja Ilja Stankevitš, kuid ei jõudnud nendega kokkuleppele. Ilja mängib Kalevi akadeemias esiliigat ning Tom andis endale võimaluse Valgas. Vaatame, võib-olla siis tulevikus saame nendega koostööd teha.”

Samas, viskelegend ei arva, et tema lähenemine noorte karastamiseks meeste keskel on ainuõige, aga väljakutsed ja raskused on ikka need olnud, mis mängijaid arendavad. Kullamäe ise alustas meistriliiga tasemel juba 14-aastaselt ning oli 19-selt juba hirmkõvas kuldses Kalevis.

-Gert Kullamäe, Kalle Klandorf, Mario Paiste, Karl-Johan Lips ja Leemet Loik | Foto: Hela Kauber/Kristiine Linnaosa Facebook
scroll to top
Inline
Inline