fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsar koondise esindamisest: see tähendab minu jaoks tõepoolest palju

Avatar
-Maik-Kalev Kotsar Eesti hümni kuulamas | Foto: Siim Semiskar

Tänavu suvel ja septembris MM-valikmängudes Eesti koondist aidanud Maik-Kalev Kotsar, kes sel sügisel alustab South Carolina Gamecocks ridades oma kolmandat ülikooliaastat, rääkis meeskonna kodulehele enda kogemustest rahvuskoondise esindamisel.

“Rahvuskoondise eest mängimine andis mulle tohutu pagasi. Vanemate mängijate kogemuste kuulamine oli minu jaoks suure tähtsusega. Neil oli minule palju nõuandeid selle kohta, kuidas olla parem mängija ja parem juht. Sain sealt palju kaasa,” rääkis Kotsar ülikoolimeeskonna kodulehel avaldatud artiklis.

“Õppisin, et korvi all mängimiseks ei pea ilmtingimata suure kehaga olema. Paljud vanemad ja kogenumad mängijad olid minust väiksemad, kuid nad liikusid väga hästi. Nad teadsid, kuna on vaja vastasega füüsilisse kontakti minna ja kuna mitte. Nad oskasid endast suuremaid mängijaid puhtalt kogemuste pealt korvist eemale tõrjuda,” rääkis 208 cm pikkune ääremängija oma koondisekaaslastest.

Eesti rahvuskoondise esindamine oli 21-aastase mängija jaoks oluline ja emotsionaalne sündmus: “Koondisesärgi selga tõmbamine tähendas minu jaoks palju. Lapsena jälgisin ma koondise mänge igal suvel ja käisin tihti koos isaga mängudel. See, et nüüd saan ise koondise särgi selga tõmmata, tähendab minu jaoks tõepoolest palju.”

Algavast hooajast rääkides on 2017. aastal nelja parima hulka tulnud, kuid mullu NCAA finaalturniirilt välja jäänud, South Carolina ääremängija positiivselt meelestatud: “Meeskonna eesmärk on pääseda finaalturniirile ning teha parim võimalik hooaeg. Ma tahan meeskonda sellel aastal rohkem aidata, olla parem juht. Ma tahan, et meeskond mängiks koos hästi.”

scroll to top
Inline
Inline