fbpx
Close

Valga-Valka särgi selga tõmbav Tom Kaldre: pingipoisiks jääda ma ei kavatse

-Tom Kaldre | Foto: Siim Semiskar

-Tom Kaldre | Foto: Siim Semiskar

BC Valga-Valka Maks&Mooritsa korvpallimeeskond lõi algavaks hooajaks käed tagamängija Tom Kaldrega, kes viimati esindas Tallinna Kalev/TLÜ-d.

Eile selgus, et piirilinna meeskonda hakkab juhendama lätlane Armands Misus. Lisaks on leping sõlmitud möödunud hooajal BK Ogres pallinud Guntis Sipolinšiga ja eestlastele tuttava Martin Jurtomiga.

Eesti noortekoondistesse kuulunud Kaldre osales mullu Alexela korvpalli meistriliigas 16 mängus ning tema keskmisteks näitajateks olid 17,8 minutit, 3,9 punkti, 1,7 lauapalli, 1,5 korvisöötu ja 0,5 vaheltlõiget. Saku II liigas mänginud duubelrivistuse eest tegi ta kaasa 13 kohtumist ja sai kirja keskmiselt 29 minutit, 15,0 punkti, 4,5 korvisöötu, 4,1 lauapalli ja 2,6 vaheltlõiget. Käesoleva aasta märtsi lõpus pidi Kaldre jalavigastuse tõttu hooaja lõppenuks lugema.

“Valga klubiga tekkis kontakt juuli keskel ning läbirääkimised kulgesid üsna libedalt. Tallinna Kalevist oli ka huvi, kuid otsustasin Valga kasuks, sest see on mu jaoks uus ja huvitav väljakutse – välistreener, ilmselt ka paljud mängijad välismaalt. Kogemuste mõttes tuleb kindlasti väga õpetlik aasta,” rääkis Kaldre Korvpall24.ee portaalile, kinnitades ühtlasi, et 27. augustil algab klubiga ettevalmistus.

19-aastase mängumehe sõnul tuleb mänguminutid uues võistkonnas välja teenida ja pingipoisiks jääda ta ei kavatse. Tulevikku silmas pidades on Kaldre eesmärgiks võtnud välismaale jõuda. “Algavalt hooajalt ei oska konkreetselt veel midagi oodata, kuna enamik mängijaid on tõenäoliselt uued ja sellega seoses läheb võib-olla rohkem aega, et meeskond mängima saada. Endalt ootan aga aina stabiilsemaid ja paremaid esitusi. Esmalt tahan võimalikult palju korvpallurina ennast arendada ja seejärel paari-kolme aasta jooksul end välismaal proovile panna.”

scroll to top