fbpx
Close

Itaalia tiimidele ära öelnud Martin Jurtom loodab profikarjäärile uue hoo anda Valgas

-Martin Jurtom | Foto: Siim Semiskar

-Martin Jurtom | Foto: Siim Semiskar

BC Valga-Valka Maks&Mooritsa korvpalliklubi on algavaks hooajaks meeskonda komplekteerimas ning üheks uueks liitujaks on eestlasest ääremängija Martin Jurtom.

Valka valla kodulehe vahendusel anti täna teada, et käed on löödud korvialuse mängija Guntis Sipolinšiga. Leping pidavat olema tehtud veel viie mängijaga. Kristaps Zeidsi lahkumise järel määrati uueks peatreeneriks seni Liepaja võistkondi juhendanud Armands Misus.

Uuel hooajal Valga meeskonnas pallima hakkav Jurtom on varasemalt Eesti klubidest esindanud Raplat ja Rakvere Tarvast. Viimased kolm aastat kuulus ta Tallinna Kalev/TLÜ rivistusse, eelmise hooaja keskmisteks näitajateks Alexela korvpalli meistriliigas olid 24 mänguga 20,7 minutit, 6,3 punkti, 2,8 lauapalli, 0,9 korvisöötu ja 0,6 vaheltlõiget.

Varasemalt on ta mänginud lühikest aega ka Itaalias Enel Brindisi eest. 2015. aasta suvel sõlmis ta lepingu Itaalia tugevuselt teise liiga klubi Casalega, kuid teed läksid seal varakult lahku ning Jurtom siirdus Tallinna Kalevisse.

Jurtomi sõnul on Valgaga liitumise üks peamine põhjus soov korvpalliga jätkata vaid professionaalina ja leida enda mängus stabiilsus. Piirilinna meeskonnaga on ta enda sõnul kontaktis olnud ka eelnevatel aastatel, kuid sel korral olid jutud põhjalikumad.

Esmaspäeval allkirjastasid lepingu. Millal Sul esimene kontakt Valgaga tekkis?

Kontakt on olnud tegelikult 3-4 aastat. See aasta läks jutt väga konkreetseks, nad tegid läbi Kokkuta Management agentuuri pakkumise. Varem on lihtsalt maad uuritud. Mind viis sinna aga see, et tahan profina edaspidi mängida. Viimased kaks aastat tegin ka tööd korvpalli kõrvalt. Kõigile, kes minu vastu huvi tundsid, ütlesin, et soovin järgmine hooaeg mängida profina. Valga tegigi sobiva pakkumise.

Mis pakkumisi Sul lisaks Valgale veel laual oli, mille vahel valida?

Midagi väga konkreetset ei olnud. Välismaalt madalamatest liigadest oli päris konkreetseid jutte, kuid arvasin, et sellel pole mõtet ja ei tasu minna.

Millistest riikidest ja liigadest juttu oli?

Itaaliast uuriti. Sellest ajast, kui seal käisin, jäi kontakte alles. Tugevuselt neljandast liigast kirjutati mulle. Pakkumised olid võrdväärsed Eesti omadega, kuid mõtlesin, kui sinna läheksin, siis oleksin eestlaste silme alt kadunud. Olen 24-aastane, tahan professionaalina jätkata ja vaadata, kuhu tiivad kannavad. Arvan, et olen viimastel hooaegadel näidanud soliidset mängu, kuid stabiilsust on vaja saada.

Mida Valga esindajad Sulle rääkisid klubi algava hooaja ambitsioonidest?

Eks ikka võimalikult tugev koosseis komplekteerida Eesti-Läti Ühisliiga jaoks. Neil on see kogemus juba olemas, mitu hooaega on mõlemat liigat mängitud. Otseselt praegu pole ambitsioonidest veel rääkinud. Minuga konkreetne jutt sai alguse sellest, et Kristaps Zeids helistas mai lõpus ja uuris mu tegemiste kohta. Mingi hetk nende teed läksid laiali ja siis nad otsisid kaua treenerit, mis oli vaja alustuseks paika saada. Uue treeneri Armands Misusega pole veel kontakti olnud.

Kas Sul on sama info, et klubi alustab treeningutega 1. septembril, nagu tänases Läti poolses uudises oli kirjas?

Enda info kohaselt on ikkagi 27. august selleks. Keegi pole veel ametlikult ühendust võtnud, aga ma usun, et selle nädala jooksul antakse teada.

Valga on Eesti mõistes pealinnast kõige kaugem kant, kuhu minna saab. Kuidas Sa eluga Valgas proovid harjuda? Oled mõelnud selle peale?

Trenni tehes proovingi. Nagu teised mängijad on varasemalt öelnud, siis see on ideaalne koht, kuhu minna. Seal pole muid segavad faktoreid, lähed ja teed trenni. Saad keskenduda sellele, mille pärast sinna lähed – anda enast kõik, et olla võimalikult hea mängija ja teha samm karjääris edasi.

Mis Su isiklikud eesmärgid algaval hooajal on? 

Isiklik eesmärk on saavutada stabiilsus mängijana. Eelmine hooaeg sain normaalselt mänguaega ning selle eest aitäh Gert Kullamäele ja Tallinna Kalevile. Ma ei oskagi muidugi öelda, millest ärakukkumised tingitud on. Võib-olla seda mõjutas mullu ka treenerivahetus. Töö kõrvalt on muidugi paratamatult raske. Praegu olen 24 ja viimane aeg on teha profina 2-3 aastat ning vaadata, et tekiks stabiilsust.

Kas Tallinna Kalev ei soovinud Sind profimängijana?

Mulle tundus, et neil pole sellist võimalust. Tõesti aitäh, et Raido Roos ja Kullamäe usaldasid mind väljakule, aga rääkisime klubiga paar kuud, kuid ei jõudnud kokkuleppele.

scroll to top