fbpx
Close

EELVAADE | Tartus näeb ülikooliderbit ning Kalev/Cramo läheb kindla võidu järele

-Tartu Ülikool | Foto: Ivo Hunt

-Tartu Ülikool | Foto: Ivo Hunt

Pärast mõnepäevast pausi jätkub OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga kolmapäeval kahe mänguga, kus Tallinnas võõrustab valitsev Eesti meisterklubi BC Kalev/Cramo Läti Ülikooli ning Tartus võtab sealne tiim kahe ülikooli põhimõttelises vastasseisus ette TalTechi.

Tartu Ülikool – TalTech
10.10.2018 kell 19.00, Tartu, TÜ spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Kolmapäevases telemängus on vastamisi kaks Eesti ülikoolimeeskonda ning tänavu võib paberil meeskondi hinnates kohalikust ülikooliderbist oodata väga tihedat rebimist, kuna Tartu Ülikool on võrreldes viimaste hooaegadega panustamas rohkem noortele mängumeestele ning uut rahvusvahelist nimekuju juurutav Tallinna Tehnikaülikool on vastupidi hankinud suurte kogemustega Gregor Arbeti ja Jaan Puideti näol kaks olulist lüli juurde.

Liigatabelis asuvad Tartu ja TalTech enne omavahelist heitlust samal pulgal, kui mõlemal tiimil on üks võit ja üks kaotus. Huvitaval kombel on mõlemad suutnud senises kahes kohtumises visata kokku 177 punkti. Tartu võit tuli hooaja avamängus numbritega 79:59 BK Jurmala vastu (Märt Rosenthalilt 30 punkti) ning kaotus saadi Valmieras alles lisaajal, numbritega 98:106 (Julius Kazakauskaselt 23 punkti ja 15 lauapalli). TalTech on mõlemad senised matšid mänginud kodusaalis, kui esmalt jäädi 78:92 alla BK Ventspilsile ja kohe järgmisel päeval võideti 99:82 BK Liepajat.

Tartu poolel on esimeses kahes mängus säranud noored tagamehed Märt Rosenthal ja Arnas Velicka – mõlemad on toonud keskmiselt 23,5 punkti. Korvi alt on tiimi üleval hoidnud leedulane Julius Kazakauskas, keskmiselt 18 punkti ja 14,5 lauapalliga. Taltech on seni rohkem suunanud ründeteraviku korvi alla, kus Toomas Raadik on panustanud keskmiselt 20 punkti ja Levi Martin Giese 19,5 silma. Mehed on kätte saanud vastavalt ka 6,5 ning 8,5 lauapalli mängust.

BC Kalev/Cramo – Latvijas Universitate
10.10.2018 kell 19.00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Läti Ülikool on OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas seni ainuke meeskond, kes ühtegi mängu veel pidanud ei ole ning seega saab meie lõunanaabrite noortetiim kohe võimalikest kõige keerulisema ülesande, kui vastu tuleb astuda suurepärases löögihoos Kalev/Cramole.

Eesti tippklubi läbis hooajaeelsed kontrollmängud kaotuseta, kusjuures mängiti ka Leedu tippklubide Klaipeda Neptunase ja Vilniuse Lietuvos rytasega, on teeninud kolm võitu juba liigamängudest ning pühapäeval sai VTB Ühisliigas väärt 82:68 võidu võõrsil Nižni Novgorodi vastu.

Kalev/Cramo rünnakuliidriks on kerkinud Venemaa suurklubi vastu koguni 36 punkti visanud ning ka kahe naaberriigi ühises liigas kolme mänguga keskmiselt 18,3 silma toonud Ivan Almeida. Tiimi koosseis on aga selline, et isegi, kui peatreener Donaldas Kairys peaks senistele põhimeestele andma veidi kergema päeva ning nende minuteid piirama, siis pingilt tõusvad mängumehed on Läti ülikoolimeeskonnale sama kõvaks pähkliks.

scroll to top