fbpx
Close

Leegionär Ronald McGhee jr kiidab Müürseppa ning peab Kalevit endale ideaalseks meeskonnaks

-Ronald McGhee jr | Foto: Siim Semiskar

-Ronald McGhee jr | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/TLÜ on uue treeneri Martin Müüsepa käe all alustanud kahe kaotuse ja ühe võiduga. Läti Ülikoolile kaotati ootamatult 84:88, nädal tagasi ehk eelmisel kolmapäeval jäädi Sõle spordikeskuses alla Olybet Eesti-Läti liiga tippklubile Riia VEF-ile numbritega 83:93 ning pühapäeval teeniti “Müürsepa ajastu” esimene võit Valmiera vastu 86:63. Lisaks uuele peatreenerile on klubis ka uus atleetlik tagamängija Ronald Eric McGhee jr (198 cm), kes seni panustanud 17,5 minutiga keskmiselt 9,3 punkti, 2 lauapalli, 2,3 söötu ja 1,5 vaheltlõiget.

Korvpall24.ee tegi uue mängijaga tutvust, et välja selgitada, kuidas mees võiks klubisse sobida. Rääkisime, mida McGhee meeskonnakaaslastest arvab, kes on trennis kõige vihasem vastane ja paljust muust.

Kus Sa varem mänginud oled ja miks valisid uueks klubiks just Kalevi?

Ma käisin Oklahoma City Ülikoolis. Seal mängisin kaks aastat ja panustasin kuskil 20 punkti mängus. Olin viskav tagamängija ning mulle väga meeldis seal. Igal suvel, kui kodukanti satun, siis käin tiimi juurest ka läbi. Seejärel tulin Leedusse, kus mängisin kahe klubi eest.  Siiski ei saanud neis meeskondades päris õiget tunnetust kätte, Kaleviga seda probleemi pole. Tunnetasin, et Kalev vajas just sellist tagamängijat nagu mina ja mulle oli just sellist meeskonda vaja ning usun, et sobime ideaalselt kokku.

Korvpall24.ee: Oklahoma City ülikooli korvpallimeeskond mängis väiksemate koolide ehk NAIA divisjonis ning hooajal 2013/14 kogus McGhee keskmiselt 20 punkti, 5,1 lauapalli, 1,6 korvisöötu ja 1,55 vaheltlõiget mängus. Oma viimasel ülikoolihooajal 2014/15 tõi ta keskmiselt 16 silma, 3,9 lauapalli ja 2,5 resultatiivset söötu.

Janar Talts mainis, et meeskond peab rohkem söötma hakkama, mida sellest arvad?

Ma teen kõik, mida tiim minult nõuab. Kui on vaja rohkem sööta, siis seda ka teen. Soovin panustada selliselt nagu treener ja meeskond soovivad.

Kas Sinu arvates meeskonna omavaheline keemia liigub õiges suunas?

Muutume iga päev paremaks, treenime väga tugevalt kaks korda päevas. Meil on uus treener, mina olen uus mängija ja õpime üksteist järjest paremini mõistma.

Mida meeskonnakaaslastest arvad?

Ma lihtsalt armastan neid. See on parim meeskond, kus olnud olen Euroopas ja mulle tõesti väga meeldib.

-Martin Müürsepp ja Ronald McGhee jr | Foto: Siim Semiskar

Kas mõni mängija Kalevis omab väljavaadet maailma tippliigadesse jõuda?

Leemet Loik on väga andekas tüüp ja ma pean ütlema, et Müürsepp on väga hea treener. Ma ise õpin temalt iga päev midagi juurde ja kasutan neid teadmisi tulevases karjääris kindlasti ära.

Keda on Sinu arvates meeskonnakaaslastest kõige raskem katta?

Ma katan trennides iga päev Taylor Staffordi ja tema on üks kõva mees, keda katta. Õpin temalt palju mängujuhi oskuseid.

Taylori Staffordi sõnul temal ühtegi nõrkust pole, kuidas Sinuga?

See on saladus, ma ei saa oma nõrkasid kohti reeta (naerab – toim.). Aga minu tugevused on näiteks erinevate situatsioonide lahendamise oskus. Mängin nii, nagu kaitse minu vastas tegutseda lubab. Kui jäetakse ruumi, karistan kolmesega ära. Kui liiga lähedal kaetakse, siis murran korvi alla. Kui mind võetakse mitme mehega, siis otsin söötu.

Kas tunned, et oled enda jaoks väljakul õige koha leidnud?

Mängin erinevaid positsioone mängujuhist väikse ääreni… ühesõnaga seal, kus meeskond näeb, et kõige kasulikum olen.

Sa kannad Müürsepa õnnetoovat särginumbrit, kas toimib ka Sinu peal?

Tundub, et toimib (naerab – toim.). Annan endast parima ja loodan tema suurtesse saabastesse ära mahtuda.

Kuhu plaanid karjääris välja jõuda?

Olla nii heal tasemel kui võimalik ja eeskujuks lastele, kes tulevad saali mänge vaatama. Mulle siin väga meeldib, keskendun täielikult korvpallile. Siit on hea võimalus karjääris samm edasi teha.

scroll to top